Sposób na blondynkę

Można się spierać, który kolor włosów jest najładniejszy, ale fakt jest taki, że nieustająco wyobraźnią rządzą blondynki. Osobą, która bezdyskusyjnie spopularyzowała tę barwę włosów, była uwielbiana do dziś Marylin Monroe. Jako Norma Jean miała ciemne włosy i była piękną dziewczyną. Ale dopiero zmiana fryzury spowodowała, że świat oszalał na jej punkcie.

Autor

Aneta Dolega

Jeśli nie jest nam dane posiadać jasnych włosów naturalnie, to oczywiście możemy uzyskać upragniony kolor. Ale jak to zawsze ma to miejsce w przypadku rzeczy najbardziej pożądanych, nie są one tak łatwe do zdobycia. Stylistka włosów Ewelina Szymańska prowadząca Beauty Room, specjalizuje się w blondach i wie o nich wszystko, do tego stopnia, że uczy innych fryzjerów jak sobie radzić z tym pięknym, acz wymagających kolorem. – Prowadzę szkolenia z blondów, które dedykowane są fryzjerom, chcącym poprawić lub wzbogacić swoją wiedzę – mówi Ewelina Szymańska. – Szkolenie jest indywidualne lub dla maksymalnie dwóch osób. Przedstawiam na nim swoje techniki koloryzacji wraz z mieszankami do koloryzacji. Taka nauka trwa jeden dzień, do dyspozycji są zazwyczaj cztery modelki. Termin szkolenia można dopasować, a zgłoszenia przyjmuje telefonicznie albo przez naszą stronę na Facebooku.

Dlaczego uzyskanie idealnego blondu jest takie trudne? – Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – zastanawia się stylistka. – Myślę, że każdy fryzjer wie, z czym się zmaga przy tym odcieniu włosów i dla każdego może to być zupełnie co innego. Ja w trakcie zajęć szukam rozwiązania problemu koloryzacji i szukam indywidualnie sposobu na uzyskanie perfekcyjnego blondu. Ponad 90 procent moich klientek stanowią blondynki i z własnego doświadczenia wiem, że nie jest tak prosto uzyskać nieskazitelny kolor. Poza samą koloryzacją ważna jest też pielęgnacja. Tłumaczę klientom, jak mają dbać o ten kolor, ponieważ połowę pracy przy tym kolorze musimy już wykonać sami.

Ewelina Szymańska przywiązuje także bardzo dużą wagę do kosmetyków, na jakich pracuje w swoim salonie. – Od siedemnastu lat pracuję na marce Matrix, która należy do jednych z najpopularniejszych w temacie koloryzacji i pielęgnacji włosów – wymienia. – Od roku tez korzystam z kosmetyków firmy Balmain. To bardzo prestiżowa marka, która wybiera na reprezentowanie siebie tylko najlepsze salony w Polsce.

Beauty Room to nie tylko koloryzacja i związana z tym pielęgnacja włosów, ale cały zakres usług fryzjerskich, takich jak na przykład przedłużanie włosów metodą nanokeratynową, ale nie tylko. – Prowadzę w salonie również warsztaty dla pań, podczas których uczymy się od podstaw mycia głowy, modelowania fal na swoich włosach czy też makijażu dziennego i wieczorowego. Te sześcioosobowe warsztaty przeznaczone są głównie dla kobiet, które nie potrafią zbyt wiele dla siebie zrobić, a chciałyby nauczyć się czesać czy zrobić sobie makijaż. Do każdej z pań podchodzę indywidualnie, aby dobrać idealne rozwiązanie w czesaniu czy makijażu. Zależy mi, żeby każda klientka mogła się poczuć w tych włosach tak dobrze, jak sama bym chciała.

 

Prestiż  
Grudzień 2022