Szczecin wraca nad Odrę

Łasztownia to jedna z najpopularniejszych, w ostatnim czasie, lokalizacji w Szczecinie. A w niej wyjątkowa inwestycja – apartamentowiec Grand Bulwar. Inspirujący budynek blisko centrum miasta, nowocześnie zaprojektowany, o wyjątkowej architekturze, z wieloma możliwościami aranżacyjnymi wnętrz dzięki pakietom wykończeniowym oferowanym dla nabywców. Grand Bulwar na nowo zdefiniuje znaczenie kategorii Premium.

Autor

Dariusz Staniewski

West Comfort pragnie wprowadzić nową jakość na lokalny rynek nieruchomości poprzez oryginalne i klimatyczne inwestycje, które będą przywodzić na myśl realizacje w europejskich miastach. Obiekty, w atrakcyjnych lokalizacjach, profesjonalnie wykonane oraz gwarantujące komfortowe warunki dla przyszłych mieszkańców. I tak jest w przypadku apartamentowca Grand Bulwar.

W centrum i nad wodą

Inwestycja powstaje na Łasztowni – dzielnicy Szczecina, która bardzo często określana jest „nowym sercem miasta”. Bardzo popularna wśród szczecinian oraz turystów, o wielkim potencjale i możliwościach.

– Zabudowa Łasztowni wchodząca w skład Międzyodrza jest jednym z największych projektów urbanistycznych realizowanych obecnie w Szczecinie, będącym ewenementem na skalę krajową. Ma szansę stać się najbardziej pożądaną lokalizacją do zamieszkania, będąc równocześnie synonimem komfortu i prestiżu – mówi Aleksandra Czerniawska-Piechota, dyrektor sprzedaży West Comfortu.

Autorem projektu Grand Bulwar jest Marek Sietnicki – znany i nagradzany architekt. Jego pomysły są pełne oryginalnych rozwiązań. Taki też jest Grand Bulwar.

– Szczecińskie Międzyodrze ma złożony charakter. W tym przypadku nie może być mowy o odtwarzaniu przedwojennej Starówki, bo te tereny miały albo portowe przeznaczenie, albo wyglądały, jakby pozostawały bez właściciela. Ich zabudowa to przywracanie tych terenów miastu, a zarazem tworzenia go na nowo. Inwestor postawił przed nami ściśle określone zadanie – połączenia unikatowej architektury, wysokiej jakości realizacji, funkcjonalności rozwiązań oraz wizjonerskiej wizji komercyjnego wykorzystania potencjału lokalizacji, terenu, na którym budynek powstaje – mówi Marek Sietnicki, architekt.

Dodaje, że projektowanie tego fragmentu Szczecina jest swoistym łączeniem współczesności, nowoczesnego stylu loftowego z portową tradycją oraz wykorzystaniem samej rzeki razem z jej przyległościami. To, że obiekt powstaje tuż nad brzegiem Odry, zapewnia niepowtarzalne widoki na rzekę i okolicę.

– Szczecin dopiero otwiera się na rzekę. To ważny atut pod względem lokalizacyjnym, komunikacyjnym czy rekreacyjnym. Szansa na podziwianie takiego wspaniałego widoku jest niewątpliwym atutem i atrakcją tego budynku – stwierdziła Agnieszka Skoczylas, właścicielka firmy projektowo-wykończeniowej NEST.

– Apartamenty wyposażone są w przestronne balkony i loggie. Penthousy na ostatniej kondygnacji mają dostęp do kilkudziesięciometrowych tarasów na dachu. Można je indywidualnie zaaranżować, wyposażając np. w jacuzzi, saunę albo stworzyć „zimowy ogród”. Przeszklenia elewacji nie tylko zwiększają optycznie przestrzeń apartamentów, ale zapewniają również doświetlenie pomieszczeń, tworząc ciepłe i klimatyczne wnętrza. Duże balkony z widokiem na rzekę i panoramę miasta, to niezaprzeczalny atut budynku – zapewnia Marek Sietnicki.

Grand Bulwar, to propozycja dla osób ceniących wygodę, szukających wyjątkowego i prestiżowego miejsca do zamieszkania. Może być również znakomitą lokatą oszczędności i opłacalną inwestycją, a także ochroną kapitału przed inflacją — dotyczy to szczególnie lokali jedno i dwupokojowych idealnych pod tym kątem. Inwestycja jest znakomicie skomunikowana z całym miastem. W najbliższej okolicy znajdują się m.in. nadodrzańskie bulwary – miejsce pełne atrakcji i wielu plenerowych wydarzeń dla mieszkańców i turystów, nowa atrakcja – Morskie Centrum Nauki, Filharmonia, Zamek Książąt Pomorskich, Stare – Nowe Miasto, zmodernizowany Teatr Polski wraz ze swoją Sceną na Łasztowni, Teatr Kana, Stara Rzeźnia, Hala Odra. Do tego marina jachtowa na Wyspie Grodzkiej, foodcorty, letnie kino i koncerty. To wszystko, dla mieszkańców Grand Bulwar, znajduje się niemalże na wyciągnięcie ręki.

Pakiety wykończeniowe

Grand Bulwar jest kameralnym, czteropiętrowym budynkiem położonym tuż przy kanale Parnica, który łączy Odrę Zachodnią z Regalicą. Znajduje się w nim 80 apartamentów – od jedno do pięciopokojowych, o powierzchni od 17 do 122 m², w tym przestronne dwupoziomowe penthouse z patio oraz tarasem widokowym o powierzchni nawet 90 m² (2,9 m ponadstandardowa wysokość najwyżej usytuowanych apartamentów).

– Nabywcy naszych apartamentów mogą odliczyć w całości aż 23 proc. podatku VAT. Chodzi nie tylko o osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale także o osoby fizyczne. A o mało kto o tym wie – zaznacza Małgorzata Ostolska, specjalista ds. sprzedaży West Comfortu.

Nabywcy lokali mogą skorzystać z gotowych pakietów wykończeniowych. Zostały one przygotowane i opracowane specjalnie dla inwestycji Grand Bulwar we współpracy ze znaną na szczecińskim rynku pracownią NEST Real Estate&Interior. Trzy oferowane rozwiązania wykończeniowe nawiązują do architektury budynku, są spójne z założeniami projektu i podkreślają jego atuty. To bardzo dobre rozwiązanie dla inwestorów. Dzięki temu otrzymują oni kompleksową usługę w wybranym standardzie dostosowanym do charakteru lokalu.

Pierwszy z nich – Basic Comfort zapewnia wykończenie ścian i podłóg, stolarkę drzwiową, częściowe wyposażenie łazienki. Do tego oświetlenie, meble modułowe – gotowy zestaw mebli kuchennych (kolor biały) z blatem, meble wolnostojące, dodatki. W pakiecie znajduje się także dobór mebli, projekt łazienki, sprzątanie oraz nadzór nad pracami wykończeniowymi.

Drugi – Medium Comfort oferuje elementy znajdujące się w pierwszym pakiecie plus m.in. szafę modułową w korytarzu, sprzęt AGD (bez pralki oraz TV), przeróbki elektryczne (w kuchni).

Trzeci z pakietów – Premium Comfort, najobszerniejszy, oprócz wyposażenia zawartego w dwóch wcześniejszych ofertach z dbałości o każdy detal zapewnia również np. wykonanie sufitów podwieszanych, tynków dekoracyjnych lub tapet na ścianach, szeroki wachlarz oświetlenia oraz listew LED, pełne wyposażenie łazienki, zabudowy meblowe na wymiar, sprzęt AGD i RTV i dobrej klasy wyposażenie w meble wolnostojące orz wszelkiego rodzaju dodatki jak dywany, zasłony czy sztukaterie.

Dla tych, którzy szukają nietypowych rozwiązań, inwestor proponuje indywidualne projekty wraz z kompletnym kosztorysem oraz wykonawstwem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nabywca otrzymuje gotowy projekt, ma zapewniony nadzór techniczny i przede wszystkim oszczędza czas i pieniądze.

Wytworna elewacja budynku jest wykonana z klinkieru w zdecydowanej ciemnej kolorystyce. Do tego m.in. panoramiczne okna, prestiżowo wykończone lobby, dwie windy cichobieżne, reprezentacyjne, rozsuwane drzwi wejściowe do apartamentowca oraz unikalne, prywatne wewnętrzne patia. W standardzie budynku inwestor zapewnia możliwość ładowania samochodów elektrycznych, montażu klimatyzacji w apartamentach, energooszczędne oświetlenie LED z czujnikami ruchu w korytarzach, dostęp do szybkiego Internetu, boksy rowerowe, komórki lokatorskie, antywłamaniowe drzwi w ponadstandardowej wysokości oraz ogrzewanie podłogowe pozwalające ograniczyć koszty zużycia energii. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod przestrzeń biurową.

Grand Bulwar jest apartamentowcem, o wysokiej jakość wykonania, nieszablonowych rozwiązaniach i ponadczasowej architekturze. Będzie się wyróżniał swoim charakterem i budził ciekawość przez wiele najbliższych lat. To propozycja dla poszukujących komfortu i potrafiących docenić urok modernistycznej architektury w nowym sercu miasta.

 

Prestiż  
Marzec 2023