Piękny ślub

Państwo młodzi są najważniejsi, świadkowie owszem też, ale z wedding plannerem ten wyjątkowy dzień w życiu będzie idealny pod każdym względem i nie ma szansy, by się coś nie udało. Wedding planner jest w stanie zorganizować każdy element ślubnej ceremonii, począwszy od sali gdzie odbędzie się wesele, a skończywszy na ozdobach przy sukniach druhen.

Autor

Aneta Dolega

Joanna Kopij i Karolina Andrzejak pochodzą z okolic Zielonej Góry, ale spotkały się dopiero na studiach w Szczecinie. Z miejsca się zaprzyjaźniły. Któregoś popołudnia postanowiły, że zajmą się organizowaniem imprez, ale dopiero jakiś czas po ukończeniu studiów wprowadziły plan w życie i tak powstała Lily – profesjonalna agencja ślubna.

Pamiętam film w którym Jennifer Lopez grała wedding planerkę. Ile prawdy pokazał ten film, co jest najlepsze ale i najtrudniejsze w tym zawodzie?

Wedding planner musi potrafić się odnaleźć w każdej sytuacji i potrafić znaleźć porozumienie z każdą osobą obecną przy zleceniu – od ekstrawaganckiej i chimerycznej ciotki, po panów monterów od podestu scenicznego. Bohaterka tego filmu była zatrudniona w dużej agencji, nie miała na głowie rozwoju marki, strategii marketingowej, księgowości czy zdobywania nowych rynków jak my. Wyposażona była też w specjalny pas, w którym miała wszystko – nożyczki, wykałaczki, klej, wodę termalną, waciki, taśmę, plastry. My mamy tego odpowiednik – nasz Emergency Box, bez którego nie ruszamy na zlecenie! Zdarzyło nam się w trakcie wesela przyklejać klejem na gorąco pióra do gorsetu sukni ślubnej czy ściągać zipami konstrukcję na ceremonię zaślubin. Niczym Pani Kwiatkowska z „Czterdziestolatka”: „żadnej pracy się nie boimy!”. Wedding Planner po prostu musi być gotowy na każdą okoliczność.

Gdy myślę o ślubie ale nie mam czasu, żeby zająć się weselem i całą resztą. Przychodzę do pań. Na jaką pomoc mogę liczyć? 

Spotykamy się z państwem przy kawie, czasem przy kolacji. W tak miłej atmosferze wspólnie budujemy wizję. Kiedy już wszystko mamy ustalone, znamy budżet i plan, przystępujemy do działania. Ostateczna decyzja należy zawsze do pary młodej. Przykładowo: przedstawiamy parze młodej sale weselne w ich budżecie, z wolnym ich terminem, razem z opisem słabych i mocnych punktów danego miejsca. Oczywiście sugerujemy, które w ich przypadku rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze jednak zawsze to młoda para ma ostatnie słowo. Nie pracujemy na marżach. Dzięki temu nie mamy nigdy konfliktu interesów i polecamy usługodawców, którzy sobie na to zapracowali profesjonalizmem. Pod koniec lata ruszyły zapisy na 2018/2019 rok. Terminy możemy często dopasować, jeśli młodzi są na początku maratonu organizacyjnego. W zeszłym roku organizowałyśmy dwa zlecenia w tym samym dniu. W najbliższych sezonach powiększymy nasz zespół, aby było nam łatwiej obsługiwać rosnącą liczbę zleceń.

Najbardziej oryginalny ślub jakie panie zorganizowały? 

Wesele w karczmie. Nasi klienci dużo podróżują i uwielbiają czytać. Goście weselni w prezencie dostali stylizowane globusy, a zamiast kwiatów, parze młodej przynosili książki. Za nimi wisiało olbrzymie zdjęcie lasu o powierzchni prawie 7m2! Sufit pokryty był gęstą plątaniną lampek, a na stołach bukiety i świece stały na podstawkach z pni. Na zewnątrz natomiast zrobiliśmy galerię – zdjęcia wisiały na sznurkach przyczepionych do dużego drzewa. Było to dla nas wyzwanie, ale i dobra zabawa.

Dziękuję za rozmowę.

Prestiż  
Styczeń 2018