Szybko, mocno, skutecznie

Jest treningiem na miarę XXI wieku. Trwa maksymalnie 30 minut, a daje efekty jak dwugodzinny wysiłek na siłowni. Przekonała się o tym znana szczecińska aktorka Sylwia Różycka, która dała się namówić właśnie na taki trening.

Autor

Aneta Dolega

EMS, o nim mowa, wzmacnia mięśnie, rzeźbi sylwetkę, ujędrnia skórę, likwiduje cellulit, spala tkankę tłuszczową. W sporcie EMS pozwala na poprawę wydolności, wzrost siły oraz rozbudowę masy mięśniowej. 

Niczym właściwie nie różni się od klasycznego treningu – wykonujemy te same ćwiczenia, co na siłowni – z jednym małym wyjątkiem, kiedy ćwiczymy mamy podpięte do ciała elektrody, gdyż EMS to inaczej elektrostymulacja mięśni. – Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany komórkom mięśniowym poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), które funkcjonują w oparciu o zjawiska elektryczne – tłumaczy działanie Anna Jagniątkowska, trener personalny i właścicielka EMS Studio. – Na specjalną bieliznę zakładamy kamizelkę, wyposażoną w elektrody. Następnie podłączamy ją do specjalnego urządzenia i rozpoczynamy trening. Podczas ćwiczeń mózg wysyła impulsy elektryczne do mięśni wywołując ich skurcz. W związku z tym, że w EMS mózg zastępuje maszyna, która generuje te impulsy, możemy dotrzeć do konkretnych włókien mięśniowych. Dzięki temu mamy trening całkowicie pod kontrolą i możemy zastosować różne jego opcje. Nie mamy czasu na trening a chcemy być w dobrej formie? EMS to doskonała alternatywa. Szybko, mocno i skutecznie.

Prestiż  
Kwiecień 2018