Tylko dla pań

Kolejna duża impreza czeka golfistki w podszczecińskim Binowie. W drugim tygodniu lipca odbędą się równocześnie dwa wydarzenia: Marisa Sgaravatti Trophy (dla pań powyżej 50 lat) i European Masters Team Championship (powyżej 65 lat). To najbardziej prestiżowe turnieje golfowe w Europie dla Pań seniorek, rozgrywane pod egidą European Senior Ladies Golf Association (ESLGA).

Autor

Jerzy Chwałek

– To są turnieje odbywające się od wielu lat, a Binowo pierwszy raz otrzymało nominację do ich organizacji – mówi dyrektor pola w Binowie Sławomir Piński, będący jednocześnie wiceprezesem Stowarzyszenia Golfa Seniorów w Polsce. – Dzięki przyznaniu nam organizacji czujemy się wyróżnieni – mówi Piński. – Zakładamy, że przyjedzie do nas około 170 golfistek. Takie turnieje pozwalają nam nie tylko w nich uczestniczyć, ale przybliżać i popularyzować golf w Polsce.

Rywalizacja w której mają uczestniczyć golfistki z co najmniej 17 krajów odbędzie się od 9 do 12 lipca. Turniej Marisa Sgaravatti Trophy odbędzie się już po raz 29 w historii, a Ladies Masters Team Championship po raz szósty. 

– Skąd wziął się turniej Marisa Sgaravatti Trophy i jego nazwa? W 1981 włoska golfistka pani Sgaravatti zaczęła organizować pierwsze turnieje, a 10 lat później, odbyły się pierwsze ME dla seniorek – przybliża historię turniejów Alessandra Zoboli, prezydent ESLGA. – Turniej Masters Team Championship pierwszy raz odbył się w 2014 roku, bo uznaliśmy, że panie powyżej 65 roku życia są wystarczająco młode, zmotywowane do gry, rywalizacji i odwiedzania nowych dla siebie krajów.

Dyrektor Piński zawraca uwagę na walory promocyjne turnieju.

– Jesteśmy w Unii Europejskiej już od 15 lat, ale wiele osób w Europie dziwi się, że w Polsce można grać w golfa. Naszą „słabość” możemy obrócić w pewną egzotyczność, bo przyjeżdża do nas coraz więcej osób grających w golfa. Jeśli chodzi o promocję, która przekłada się na sprzedaż, jesteśmy wyjątkową dyscypliną – dodaje.

Organizatorzy turnieju liczą, że dodatkowe korzyści dla miasta przyniosą wydatki uczestniczek na SPA, restauracje, sklepy czy inne usługi. A następstwem turnieju w kolejnych latach będą wizyty grup turystów i golfistów, którzy z pewnością docenią walory naszego miasta, regionu i pola golfowego. Zazwyczaj w wyniku takich turniejów nawiązywane są cenne kontakty z tour operatorami. 

Hotelem turniejowym, w którym zamieszkają wszystkie uczestniczki będzie Radisson Blu w Szczecinie. Patronat nad turniejem sprawuje prezydent miasta Piotr Krzystek oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Prestiż  
Marzec 2019