W maju wystartuje sportowa sekcja YKP dla dzieci i młodzieży

Autor

Andrzej Kus

To doskonała okazja dla wszystkich tych, co marzą by ich dzieci zostały żeglarzami. To również okazja dla najmłodszych, by spełnić marzenia o pływaniu po licznych szczecińskich akwenach. Już teraz można zapisać pociechy do sekcji sportowej Yacht Klubu Polski Szczecin przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Pierwsze zajęcia odbędą się w maju. 

Szkółka YKP Szczecin mieści się na Przystani Marina’ Club przy ulicy Przestrzennej 7, to najlepsze miejsce do rozpoczęcia przygody z yachtingiem. Najmłodsi będą pod okiem doświadczonych żeglarzy. 

Zapisywać się można już teraz. Wbrew powszechnej opinii, żeglarstwo jest sportem egalitarnym, a by zacząć nie trzeba nawet umieć pływać. Doświadczeni instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo i aktywnie spędzony czas. Do szkółki można zgłosić dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w sobotę oraz w jedno, ustalone popołudnie z dni od poniedziałku do piątku. Zimą grupa spotykała się będzie na sali gimnastycznej lub na basenie pływackim. Miesięczny koszt to 250 złotych.

– Wkrótce rozpoczynamy zajęcia jednej grupy szkoleniowej powadzonej przez doświadczonych instruktorów. Wszystkim młodym adeptom żeglarstwa zapewniamy sprzęt szkoleniowy, opiekę wykwalifikowanej kadryj, pomieszczenia klubowe, sale wykładową do zajęć teoretycznych, szatnie i toalety – opowiada organizator, komandor YKP Marcin Raubo.  – Propagujemy zdrowy styl życia, aktywność ruchową i umysłową. Odkrywamy talenty, rozwijamy pasje i umiejętności. Żeglarstwo to w końcu jeden z najlepszych sposobów na życie!

 

Szczegóły zapisów można uzyskać  pod numerem telefonu 601 938 289 i na www.ykp.szczecin.pl

 

Prestiż  
Kwiecień 2019