Hotel dla wymagających gości

210 komfortowych pokoi, restauracja, strefa Wellness & Spa i ścianka wspinaczkowa – to tylko niewielka część tego, co składa się na powstający w Kołobrzegu Seaside Park Hotel. Już niedługo obiekt przyjmie pierwszych gości. Czterogwiazdkowy hotel przygotowuje się do wielkiego otwarcia, które zaplanowane jest na lipiec. Co go wyróżnia? Opowiedział o tym Krzysztof Kraskowski, Dyrektor Generalny Seaside Park Hotel, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Golden Tulip Hotels czy The Ritz-Carlton Hotel Company.

Autor

Karolina Wysocka

Wyjątkowy projekt

Seaside Park to obiekt hotelowo-apartamentowy. Cechuje go współczesna architektura marynistyczna, inspirowana piaszczystymi plażami, morską wodą i białymi żaglami. – Składa się z dwóch części: hotelowej i własnościowej, czyli apartamentów prywatnych. Część hotelowa sprzedawana będzie w systemie condo – podkreśla Krzysztof Kraskowski. Rozwiązanie to polega na zakupie pokoju w powstającym obiekcie hotelowym przez indywidualnego inwestora, który następnie udostępnia go pod wynajem, czerpiąc z tego zyski na określony w umowie z operatorem procent w skali roku.

Obiekt składa się z sześciu pięter. Pokoje hotelowe znajdują się na poziomach od pierwszego do piątego. Na gości będzie czekać 210 wygodnych lokali.  – Trzon stanowią pokoje typu standard i delux, w tych drugich jest rozkładana sofa dla dodatkowej osoby. Pokoje te mają powierzchnię od 27 do 30 m2. Posiadamy też prestiżowe pokoje superior i apartamenty. Mają one od 56 do 81 m2. Można w nich zameldować większą rodzinę, a w apartamencie nawet do 6 osób – wyjaśnia pan Krzysztof. Hotel zostanie wyposażony w szereg udogodnień, w tym bezprzewodowe WiFi, telewizję z kanałami polsko- i niemieckojęzycznymi. Dodatkowo, w Seaside Park będą miejsca parkingowe podziemnie i nadziemne.

Bogata oferta usług 

Prócz tego, hotel wyróżnia się bogatą ofertą usług, w tym gastronomicznych. – Goście będą mogli skorzystać z bufetu śniadaniowego i obiadokolacji. W ofercie są też posiłki barowe, w tym tapas. Planujemy również otwarcie kawiarni letniej – mówi dyrektor Seaside Park Hotel. Co więcej, w atrium będzie się znajdował bar z wieloma miejscami siedzącymi, ścianka wspinaczkowa, kącik zabaw dla dzieci oraz telebim. W Seaside Park będzie też sala konferencyjna połączona z atrium, mieszcząca 200 gości i przystosowana do obsługiwania dużych grup. Dużym atutem stanie się z pewnością strefa rekreacji. – Będziemy mieli 25-metrowy basen, brodzik dla dzieci, sauny i jacuzzi. Wczesną jesienią planujemy ruszyć ze strefą Wellness i Spa, w której znajdować się będą gabinety zabiegowe, pokój relaksacyjny i np. kriokomora, a już w okresie letnim do dyspozycji gości dostępna będzie siłownia i strefa fitness  – wylicza Krzyszof Kraskowski. 

Bliskość morza

Sporym atutem jest lokalizacja. Miejsce znajduje się w sercu kołobrzeskiej strefy sanatoryjnej, tuż nad morzem, około 20 metrów od piaszczystej plaży. – Z balkonów rozpościera się widok na morze – mówi dyrektor hotelu. Kołobrzeg to jednak nie tylko plaża i kąpielisko, ale też uzdrowisko, port oraz miejsce wielu wydarzeń kulturalnych czy sportowych, bardzo lubianych przez turystów. 

Obecnie trwają prace wykończeniowe, a grupa zarządzająca hotelAG prowadzi rekrutację na wszystkie stanowiska liniowe. – Chcemy by wyróżniał nas serwis. Będziemy mieć hotel czterogwiazdkowy, ale z pięciogwiazdkowym serwisem – podkreśla pan Krzysztof.

Prestiż  
Czerwiec 2019