Chwila zapomnienia w Cafe Vienna

Międzyzdroje to miejsce, które kojarzy się z urlopem i relaksem. Jest to kurort, gdzie wiele lokali stawia na szybkość podania. Jest jednak miejsce, gdzie jakość i gościnność są na pierwszym miejscu. To Cafe Vienna, która zachęca do spokojnego delektowania się kawą i ciastem w klimatycznych wnętrzach albo na przestronnym tarasie. Oferuje naturalne, domowe wyroby cukiernicze.  

Autor

Prestiż

Podobnie jak cały Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje również Cafe Vienna w tym roku przeszło generalną przemianę i zamieniło się w miejsce niczym z wiedeńskiej starówki. Austriacka gościnność jest tu obecna w każdym zakątku, jednak czuć też polską tradycję.

Oryginalne receptury

Kawiarnia powstała w 1991 r. Wówczas pierwszy austriacki cukiernik Schmidt wprowadził receptury wiedeńskich ciast, które są wykorzystywane do dzisiaj. Wśród sztandarowych słodkości są torty: Amber Baltic, Wiśniowy, Sacher, Biedermeier czy Esterhazy, no i oczywiście sernik wiedeński oraz strudel jabłkowy z sosem waniliowym. To jednocześnie najczęściej wybierane dania w kawiarni. W Cafe Vienna można również zamówić lżejsze desery na bazie jogurtu, jak też wytrawne posiłki z menu sezonowego, które zmienia się co kilka tygodni.  

Pan Schmidt już w 1991 r. zastrzegł, że produkcja ciast musi odbywać się w tradycyjny, domowy sposób. Nie ma mowy o półśrodkach, drodze na skróty. Produkty muszą być najlepszej jakości, naturalne, a ciasta przygotowywane z pasją i miłością. Tylko wtedy uzyska się właściwy efekt.

Wiedeńska tradycja 

To podejście idzie w parze z podejściem do gościa Vienna House i jest widoczne w Cafe Vienna dzisiaj. Każdy gość, który odwiedzi kawiarnię tylko na filiżankę kawy, otrzyma do niej szklankę wody. Może rozsiąść się wygodnie w fotelu czy kanapie i spędzić godziny na lekturze. Nikt go nie wyrzuci, nikt krzywo nie spojrzy – wręcz poda drugą szklankę wody! To wiedeńska tradycja i austriacka gościnność. Klimatyczne i przytulne wnętrza, kącik zabaw dla dzieci oraz szeroki wybór napojów, w tym oryginalnej pachnącej kawy i słodkiej ciemnej czekolady, zachęcają do zatrzymania się i cieszenia się chwilą w gronie najbliższych. Korzystają z tego nie tylko goście hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, ale również turyści i mieszkańcy. 

Na święta i urodziny

Cafe Vienna może również być dobrym miejscem na organizację imprezy okolicznościowej – urodzin, jubileuszu czy komunii. Jest zlokalizowana w Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, więc goście przyjezdni mogą przenocować w komfortowych warunkach i przejść do kawiarni w mgnieniu oka. Jeżeli zaś ktoś preferuje jednak domowe imprezy, ale nie ma czasu na pieczenie, może skorzystać z oferty na wynos. Cukiernicy przygotowują specjalny wyroby z okazji Bożego Narodzenia czy Walentynek. Jednak ich kunszt jest szczególnie widoczny przy tworzeniu okolicznościowych tortów. Podczas Summer Kite Festival czy Festiwalu Gwiazd to właśnie ekipa Cafe Vienna zaskoczyła uczestników ogromnym tortem, którym wszyscy się delektowali. 

 

Prestiż  
Grudzień 2019