Mistrz za kierownicą

Idealny samochód dla sportowca. Szybki i zwinny jak jego kierowca i bardzo wytrzymały, a do tego dobrze wyglądający. Nowa KIA Sorento trafiła z salonu KIA Polmotor w ręce Piotra Liska, lekkoatlety, tyczkarza, a także sportowego ambasadora tej właśnie marki. Odpowiednie auto dla odpowiedniego człowieka, do tego będące absolutną premierą.

Autor

Aneta Dolega

Hybrydowa Kia Sorento, którą jeździ nasz mistrz  jest autem czwartej generacji z napędem na cztery koła. KIA Sorento, która stoi na szczycie gamy SUV-ów oferowanych w Europie przez markę, w standardzie jest oferowana w wersji 7-miejscowej. Za drugim rzędem siedzeń znajduje się sporej wielkości bagażnik o pojemności aż 813 l, który bez problemu pomieści sportowy ekwipunek lekkoatlety.

KIA wyposażona jest w wiele praktycznych i jednocześnie efektownych gadżetów: cyfrowe zegary z kolorowym 12,3-calowym ekranem, system multimedialny z nawigacją i systemem UVO Connect wraz z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala, przednie i tylne światła w technologii LED, system audio firmy Bose z 12 głośnikami, head-up display, kameralne podświetlenie wnętrza i elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

To bezpieczne auto, które dla takiej osoby jak nasz bohater jest szczególnie ważne, gdyż ze względu na tryb życia dużo podróżuje. Sorento Piotra Liska posiada m.in. system automatycznego hamowania z 4 trybami: wykrywania pojazdów, pieszych, rowerzystów i asystentem skrętu w lewo. Ponadto znajduje się w nim asystent martwego pola rozszerzony o funkcję wyświetlania obrazu z kamer bocznych na wyświetlaczu centralnym, system monitorowania otoczenia pojazdu z kamerą 360˚, system monitorujący za pomocą kamery i czujników przestrzeń za pojazdem podczas cofania, mogący aktywować hamulce w celu uniknięcia kolizji z pieszym lub przeszkodą.

Bezpieczeństwo to jedno, a zdrowie to drugie. Nasz tyczkarz cały czas dba o formę, także w czasie jazdy, dlatego pewne elementy wyposażenia samochodu są dla niego niezbędne, a KIA takie posiada. Co zatem znajdziemy jeszcze w tym modelu? Wentylowane fotele z przodu, elektrycznie regulowany w 10 kierunkach fotel kierowcy z funkcją pamięci, wysuwanym podparciem pod uda oraz 4-kierunkową, elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa, a także elektrycznie regulowany fotel pasażera z 2-kierunkową elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Do tego tapicerka foteli wykonana ze skóry wegańskiej , podsufitka w kolorze czarnym i aluminiowe nakładki na pedały, czyli nie tylko praktycznie, ale również stylowo.

 – To model, o którym marzyłem od początku współpracy z Kia Polmotor. Poprzednia generacja Sorento była niezawodnym towarzyszem moich podróży, idealnie sprawdziła się w trasie, a z racji ilości startów i odległości, jakie pokonywałem miałem okazję dobrze ją przetestować – mówi Piotr Lisek. – Nowy model podoba mi się jeszcze bardziej. Jestem pierwszym użytkownikiem w Polsce i muszę przyznać, że design i technologie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jestem przekonany, że napęd hybrydowy, nawet z moimi nietypowymi bagażami, nie straci na wydajności – dodaje.  

 

 

Prestiż  
Październik 2020