Miejsce rzeczy niezwykłych

Magiczne miejsce, które jednocześnie jest galerią, pracownią, miejscem warsztatowym i miejscem spotkań niezwykłych ludzi, takich jak jego gospodyni. Galeria Kreatywna rozgościła się w przyjaznych i oryginalnych wnętrzach przy ul. Monte Casino 30. Prowadzi ją Marta Sidorowska, niezwykle kreatywna, pełna pozytywnej energii osoba, której historia to temat na osobny artykuł. 

Autor

Aneta Dolega

Apaszki, szale, poduchy, narzuty, łapacze snów i przeróżne akcesoria, które, sprawią, że w naszych domach zrobi się przyjemniej i przytulniej. Do tego prace malarskie i rękodzieło zaprzyjaźnionych z galerią artystów. W dobie znużenia powtarzalnością, rzeczami pochodzącymi z sieciówek, takie miejsce jak Galeria Kreatywna to prawdziwa perełka dla poszukiwaczy niepowtarzalnych przedmiotów. Większość z nich wyszła spod dłoni Marty, która swój talent przeniosła z Kłodzka. Do Szczecina przeprowadziła się z powodów czysto osobistych, ale z miejsca zakochała się w mieście i jego mieszkańcach. 

Marta z wykształcenia jest fizjoterapeutą, z tytułem doktora. Sztuka zawsze ją pociągała, ma to zapisane w DNA. Poza tworzeniem tych pięknych rzeczy, pisze wiersze, współtworzy jeden z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce – BiesCzad, a przez pewien czas była menagerem Chango – pochodzącej ze Szczecina kapeli. Jej przeprowadzka na zachód była więc kwestią czasu. W Kłodzku prowadziła Galerię Na Wodnej. Teraz ma Galerią Kreatywną, która jest otwarta niemal codziennie, a od października rusza pełna parą, o czym będziemy was informować.

 

 
 

Prestiż  
Październik 2020