Odzyskać zdrowe włosy

Wizyta w salonie fryzjerskim zazwyczaj sprowadza się do podcięcia włosów, zmiany ich koloru czy ułożenia fryzury. Rzadziej poddajemy się zabiegom czysto regenerującym, których celem jest nie tylko spowodowanie tego, iż nasze włosy będą ładnie wyglądały, ale przede wszystkim będą zdrowe.

Autor

Aneta Dolega

 – Włosy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, które je niszczą – mówi Anna Papież, właścicielka salonu La Grazia: – Różnego rodzaju stylizacje, źle dobrane szczotki, grzebienie, gumki, spinki. Niewłaściwe mycie, suszenie, wycieranie, nieodpowiednie kosmetyki – wszystko ma wpływ na ich kondycję. Jednak odpowiednia pielęgnacja potrafi uratować nawet najbardziej zniszczone włosy.

W La Grazii bardzo mocno przywiązuje się wagę do pielęgnacji. Służą temu odpowiednio dobrane przez fryzjerów zabiegi. Ich działanie jest bezcenne i potrafi czynić na głowie cuda. – Zabieg dobierany jest indywidualnie, w zależności od stanu włosów i ich potrzeb – wyjaśnia Anna Papież. – To wygląda podobnie jak wizyta u kosmetologa, gdzie dbamy o stan naszej skóry. Najpierw konsultacja, później zabieg. U nas jest podobnie – dodaje.
Wybór zabiegów jest coraz większy. Technologia, także we fryzjerstwie, idzie cały czas do przodu. Teraz każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego.  I co ważne każdy z tych zabiegów działa długofalowo. – Bardzo fajnym zabiegiem jest Nanobotox – zachwala właścicielka La Grazii: – Bardzo mocno nawilża włosy, wygładza je i nadaje im spektakularny połysk. Oprócz tego, botoks będący głównym składnikiem tego zabiegu, przeciwdziała wypadaniu włosów i chroni przed wypłukiwaniem koloru.

Drugim równie skutecznym zabiegiem jest Nanoplastica. Tutaj używa się wyłącznie naturalnych produktów, które oprócz wyciągów z roślin i owoców, zawierają aminokwasy, witaminy, proteiny, keratynę, masło shea i olejek arganowy.  –  Kolejnym bardzo przyjemnym i skutecznym zabiegiem jest sauna z podczerwienią i ozonem – poleca Anna Papież: – Promieniowanie regeneruje włos i pobudza produkcję kerato-proteiny natomiast ozon ma silne działanie utleniające: niszczy bakterie i wirusy, pobudza krążenie skóry głowy i stymuluje cebulki włosów do ich wzrostu. Joico K- pak Hair Repair System to ratunek dla bardzo zniszczonych włosów. Zabieg ten składa się z czterech etapów, z użyciem składników, które wzmacniają, chronią, regenerują, nawilżają i nadają sprężystości i blasku naszym włosom. – Używamy wyłącznie wysokiej jakości produktów, nie tylko przy tym zabiegu ale również przy pozostałych – tłumaczy pani Anna: – Podobnie ma to miejsce w przypadku zabiegu Kremem BB. Nie takim jaki jest wykorzystywany w pielęgnacji skóry ale taki, który dedykowany jest właśnie włosom. Ma działanie nawilżające, niweluje puszenie się włosów, zapobiega ich rozdwajaniu, chroni przez łamliwością. Dodatkowo nadaje im połysk i chroni kolor. Jest jeszcze popularna pielęgnica – urządzenie, które wprowadza odpowiednie kosmetyki w głębokie partie włosa. Promieniowanie podczerwone pobudza zawarte we włosach aminokwasy do tworzenia nowych wiązań, dzięki czemu włosy stają się mocne i elastyczne.
 

Prestiż  
Październik 2020