Strefa piękna i szczęśliwego pacjenta

Olimedica była znana przede wszystkim jako centrum medyczne specjalizujące się w diagnostyce i leczeniu chrapania oraz bezdechu sennego, osiągając na tym polu wiele sukcesów. Wierząc, że zdrowie i piękno idą ze sobą w parze specjaliści z Olimedici postanowili rozszerzyć swoją działalność o Strefę Beauty. 

Autor

Aneta Dolega

O tym, na czym dokładnie polega misja centrum i z jakich nowości mogą skorzystać pacjenci rozmawiamy z dyrektor zarządzającą Izabelą Żmudzińską i doktorem Aleksandrem Żmudzińskim, laryngologiem i lekarzem medycyny estetycznej. 

Skąd pomysł na rozwój właśnie w tym kierunku?

To naturalny proces rozwoju naszego centrum i odpowiedź na potrzeby pacjentów. W ofercie znajdują się zabiegi medycyny estetycznej, ale nasi specjaliści wykonują także zabiegi mniej inwazyjne, wśród których jest karboksyterapia, infuzja tlenowa oraz oxybrazja. Nowością w naszej placówce jest urządzenie HIFU, które służy do nieinwazyjnego liftingu, dając spektakularne efekty, a także najnowszej generacji laser Alpha System z miernikiem melaniny, wykorzystywany do epilacji oraz urządzenie IPL w technologii 3D służące do usuwania przebarwień, fotoodmładzania i leczenia trądziku.

Który rodzaj zabiegów szczególnie Państwo preferujecie?

Naszym celem jest dbałość o przywrócenie pięknego, a przede wszystkim naturalnego wyglądu. Koncentrujemy się na zabiegach prewencyjnych, poprawiających jakość skóry. Odtwarzamy to, co skóra utraciła z wiekiem lub korygujemy niedoskonałości, tak by przywrócić odpowiednie proporcje twarzy i uzyskać harmonię. Przed każdym zabiegiem zapraszamy na bezpłatną konsultację, podczas której nasz specjalista dobiera indywidualny program zabiegowy, który pozwoli uzyskać jak najlepsze i naturalne efekty.

Zbliża się wiosna, czego już mamy pierwsze oznaki. Skóra po zimie wymaga regeneracji. Jaki rodzaj zabiegów będzie najlepszy?

Oczywiście zapraszamy do skorzystania z technologii IPL i lasera. Nic nie działa tak dobrze na nasze samopoczucie jak piękna, elastyczna skóra. Fala świetlna doskonale pobudza komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tego jest poprawa napięcia skóry, ukrwienia i dotlenienia. Dodatkowo zmarszczki zostają wygładzone, pory skórne zmniejszone, a koloryt wyrównany. Wiosna to też dobry moment, aby zacząć przygotowania do lata, dlatego też polecamy epilację wybranych partii ciała, na którą zapraszamy zarówno panie jak i panów.

Jednym z zabiegów, który znajduje się w państwa ofercie jest niechirurgiczny lifting twarzy wykonywany technologią HIFU.
To świetna metoda, szczególnie dla osób, które boją się skalpela ale też nie mają ochoty korzystać z lasera. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Rzeczywiście, HIFU jest obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań bezinwazyjnego liftingu twarzy, a także redukcji tkanki tłuszczowej. Technika ta wykorzystuje ultradźwięki o dużym natężeniu. Koncentrują się one w głębszych warstwach skóry lub tkance podskórnej, nie uszkadzając przy tym skóry. Pierwszy efekt widoczny już bezpośrednio po zabiegu, to delikatny lifting, który jest wynikiem krócenia włókien kolagenowych. Właściwy rezultat zabiegu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać kilka miesięcy. Powołując się na opinie naszych klientek efekt końcowy często naprawdę zaskakuje. Efekty jakie możemy uzyskać to m.in. poprawiony owal twarzy, wyostrzony jej kontur oraz wyraźny lifting skóry. Dodatkowo linia żuchwy staje się wyraźniejsza, linia brwi jest uniesiona, dzięki czemu cała twarz zyskuje młodszy wygląd.

W państwa centrum można również skorzystać z właściwości lasera i IPL o nazwie Alpha System. To niezwykłe urządzenie stosowane jest wielu niechirurgicznych zabiegach estetycznych: od depilacji po leczenie trądziku. Do czego dokładnie można go użyć i na czym polega jego fenomen? 

Alpha System to urządzenie łączące najbardziej zaawansowane technologie; laser diodowy 808nm oraz technologię IPL 3D. Laser diodowy skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Jesteśmy szczególnie dumni z tego urządzenia, bo jest to unikatowy w Szczecinie laser z miernikiem melaniny Milo, który poprzez pomiar poziomu melaniny w okolicy zabiegowej pozwala ustalić parametry dostosowane indywidualnie do rodzaju skóry, dzięki czemu zabiegi możemy wykonywać przez cały rok. Poza laserem, Alpha System wykorzystuje technologię IPL 3D, którą stosujemy w zabiegach redukcji przebarwień, leczenia trądziku, rumienia i przy fotoodmładzaniu.

Różnorodność zabiegów, nowoczesne urządzenia i świetni specjaliści. W jakim kierunku podąża Olimedica i czego powinniśmy się spodziewać?

Oczywiście stawiamy na rozwój i cały czas pracujemy nad tym, aby poziom świadczonych przez nas usług był jak najwyższy. Chcemy zapewnić naszym pacjentom kompleksową obsługę w jednym miejscu, dlatego wciąż poszerzamy nasz zespół o nowych specjalistów. Obecnie naszym pacjentom oferujemy konsultacje z zakresu laryngologii, leczenia chrapania, ortopedii, rehabilitacji, dietetyki, psychologii i oczywiście medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Nasza praca jest naszą wielką pasją, dlatego zadowolenie naszych pacjentów jest dla nasz najważniejsze. Dziękujemy wszystkim za zaufanie i uznanie dla naszych działań.

 

Prestiż  
Marzec 2021