Znane, pożądane, niezwyczajne

Awanturnice, ikony seksu, skandalistki. Kto skrywa się za utartymi, ikonicznymi wizerunkami legendarnych kobiet, do których przywykliśmy? Jaki wspólny mianownik posiadają wszystkie bohaterki najnowszej odsłony fotograficznego cyklu  Maksymiliana Ławrynowicza? 

Autor

Prestiż

IKONY można  oglądać  aktualnie w warszawskiej Hali Koszyki, a wkrótce na łamach naszego magazynu. Prawdopodobnie portrety tych niezwykłych kobiet, w które wcieliły się znane aktorki, modelki i celebrytki, przywędrują do Szczecina. Tymczasem prezentujemy kolejną odsłonę cyklu. Wcześniej pokazaliśmy portrety dwóch pisarek – Michaliny Wisłockiej i Virginii Woolf.

Najnowszy cykl jest częścią Projektu Kobiety, który prezentujemy od samego początku jego powstania. Autor tych fotografii nie ukrywa swojej fascynacji płcią piękną i póki co nie wyobraża sobie współpracy z kimś innym. – Mój sekret dobrej współpracy z kobietami jest prosty – mówi Maksymilian Ławrynowicz. –  Kocham je i podziwiam takie jakie są, a nie takie, jakie chce ich postrzegać współczesny świat. I mimo, iż w swoich pracach decyduję się na mocny retusz i postprodukcję bo lubię kiedy fotosy bardziej przypominają obrazy niż zdjęcia, to jednak opowiadam o kobietach szczerze, prosto ale niezmiennie z wielkim, bezgranicznym szacunkiem. A tego brakuje im w naszym kraju i w dzisiejszych czasach najbardziej – szacunku. Do nich samych. Do ich praw. Ciał. Tego, kim są i na co je stać. 

foto: Maksymilian Ławrynowicz / MUA: Magdalena Kapuścińska / fryzura: Gold Proffessional Haircare Polska / stylizacja: Karolina Wilczek 

 

Prestiż  
Czerwiec 2021