Pierwsza restauracja w Posejdonie

Zielone Patio – restauracja w biurowcu Posejdon – otworzyła swoje podwoje dla klientów. Lokal przykuwa uwagę wnętrzem, atmosferą, a przede wszystkim zachwyca smacznymi i zdrowymi daniami w formule „wybierz, nałóż, zjedz”.

Autor

Karina Tessar

Nic tu nie jest przypadkowe. – Nad konceptem Zielonego Patio pracowaliśmy od kiedy dowiedzieliśmy się, że w samym centrum miasta powstanie najnowocześniejszy biurowiec w Szczecinie – Posejdon – mówi menedżer Zielonego Patio, Dariusz Gradzik. – Wiemy, że naszymi gośćmi są przede wszystkim osoby pracujące, wpadające do nas podczas przerwy, ludzie, którym zależy, by jak najszybciej zjeść zdrowy i pożywny posiłek. Idealnie sprawdza się tu formuła samodzielnie nakładanych dań – dodaje. Okazuje się, że oznacza ona nie tylko oszczędność czasu, ale też jedzenia (sam decydujesz, na jaką wielkość porcji masz ochotę) i pieniędzy – cena za 100 g to zaledwie 3,90 zł, natomiast talerz zupy to koszt 3,50 zł.

Restauracja do współpracy zaprosiła doświadczonych kucharzy specjalizujących się w kuchni na wagę. Zadbano o jakość składników, ale i o różnorodność. Każdego dnia w ofercie znajdują się inne dania, zupy czy desery, również w wersji dla wegetarian czy osób na dietach eliminacyjnych. Dodatkowo zgodnie z ideą zero waste w ostatniej godzinie funkcjonowania lokalu wszystkie dania są przecenione o -30%.

Na uwagę zasługuje również aranżacja wnętrza. – Restauracja powstała w towarzystwie pięknego patio, do budowy którego wykorzystano ponad 6 500 tysiąca roślin. Projektując lokal chcieliśmy nawiązać do tej przestrzeni, tworząc miejsce do swobodnych rozmów, odpoczynku, złapania chwili oddechu w ciągu pełnego wyzwań dnia – tłumaczy koncepcję menedżer. 

Zielone Patio poleca się również jako miejsce do organizacji różnego rodzaju uroczystości, konferencji czy bankietów. Dostęp do patio na dziedzińcu Posejdona oraz łatwość aranżacji wnętrza pozwalają swobodnie kształtować przestrzeń i klimat lokalu z pełną obsługą gastronomiczną. 

Zielone Patio zaprasza od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00. Do dyspozycji gości jest również parking w podziemiach biurowca. Zielone Patio to niejedyna restauracja z siedzibą w Posejdonie. Już w październiku swoje otwarcie zapowiedziało Forno Nero – lokal z prawdziwą włoską kuchnią i neapolitańską pizzą. Robi się ciekawie w tej części miasta.

 

Prestiż  
Wrzesień 2021