Kuchnia idealna

Kiedy zastanawiamy się nad tym, które miejsce w domu jest najważniejsze zawsze pierwsza przychodzi nam do głowy kuchnia. Dawniej była pomieszczeniem przeznaczonym wyłącznie do gotowania, teraz połączona z salonem stanowi wizytówkę każdego domu. Wyposażając mieszkanie czy dom, co raz częściej pragniemy, by kuchnia była po prostu idealna. Idealna, czyli jaka?

Autor

Aneta Dolega

Ozdobna, funkcjonalna, wyposażona w nowoczesny ale także pod względem designu idealny sprzęt, spełniający nasze oczekiwania. AGD Prestige to pierwszy w Szczecinie showroom ze sprzętem kuchennym, który spełni te oczekiwania. Znajdziemy w nim produkty, m.in. piekarniki, płyty kuchenne, okapy, baterie kuchenne, chłodziarki, zamrażarki, zmywarki i kuchenki mikrofalowe, kilkunastu renomowanych marek: AEG, Electrolux, Avintage, Blanco, Deante, Elica, Falmec, Franke, Jura, Küppersbusch , Liebherr, Miele, Samsung, Siemens, Bosch, Smeg, Whirlpool, a także blaty kwarcowe Silestone i Dekton.

– To nie tylko miejsce handlowe ale także edukacyjne – mówi Radosław Żurawski, współwłaściciel showroomu. – Miejsce żywe, w którym organizujemy spotkania dla architektów, projektantów, ale również pokazy urządzeń dla klientów, takich urządzeń których nie można na co dzień zobaczyć w zwykłych sklepach.

Tego rodzaju showroomy ze sprzętem AGD, otwierają zazwyczaj sami producenci. Salonów, które skupiają kilka marek pod jednym dachem w Polsce, poza Szczecinem, prawdopodobnie nie ma albo jest ich niewiele. To raczej europejski standard. – Tutaj klient ma do wyboru produkty kilkunastu producentów. Jeśli zdecyduje się na konkretną markę i będzie chciał zobaczyć więcej asortymentu, nasz doradca jest w stanie pojechać z nim, np. do Poznania do showroomu tej konkretnej firmy – wyjaśnia Jacek Warelis, współwłaściciel showroomu. – Nie zależy nam na masowej sprzedaży. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, poświęcamy mu tyle czasu ile trzeba, gdyż wbrew pozorom wybór sprzętu AGD nie jest taki oczywisty. Ważny jest nie tylko design ale również samo wyposażenie, jego funkcjonalność. Wybierając np. piekarnik, na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Piekarnik ma piec. Okazuje się jednak w trakcie jego prezentacji, że oprócz swojej podstawowej funkcji znajduje się w nim wiele innych elementów, niuansów, o których klient nie wiedział. Takiej wiedzy nie zdobędziemy kupując w zwykłym sklepie. My traktujemy klienta tak, jak sami byśmy chcieli być obsłużeni.

Specjaliści z AGD Prestige oprócz samej wiedzy na temat sprzętu, potrafią go dopasować do mebli, które klient zamówił lub już je ma. Zadają pytania, rozmawiają, robią coś czego w zwykłym sklepie nie uświadczymy. – Kuchnia obecnie jest ozdobą domu czy mieszkania, nierzadko ważną, stojącą na pierwszym, drugim miejscu – mówi Radosław Żurawski. – Nawet w takich, wydawałoby się, prostych rzeczach jak okap kuchenny, jest istotna nie tylko rola jaką spełnia ale także jego wygląd. Ważną informacją od klienta dla nas jest np. czy gotuje okazjonalne czy też codziennie. W tym przypadku brana jest pod uwagę wydajność,
czyli kolejny element brany pod uwagę przy wyborze sprzętu.

Showroom ma w planach współpracę z architektami i projektantami. – Współpraca ta polegać będzie na tym, że architekt, który projektuje dom czy mieszkanie, może przyjść do nas z klientem i pomóc mu w doborze sprzętu AGD – tłumaczy Jacek Warelis. – Jest to ważne, gdyż sam projektant nie zawsze jest w stanie pomóc w doborze sprzętu kuchennego. Bardzo często zwyczajnie nie ma na to czasu, co jest zrozumiałe. Dlatego projektanci często przyprowadzają klienta do nas, gdzie służymy fachową, szczegółową wiedzą.

AGD Prestige jest miejscem, w którym nie tylko kupimy dobrany do naszych potrzeb sprzęt kuchenny, showroom również organizuje, co jakiś czas specjalne eventy np. dla projektantów, gdzie w trakcie prezentacji sprzętu na zaaranżowanych wyspach kuchennych, które są stałą ekspozycją showroomu, będzie można zobaczyć np. jak mistrzowie kuchni korzystają z tego asortymentu w praktyce. – W planach mamy także specjalne prezentacje dla naszych stałych klientów – mówi Jacek Warelis. – Pragniemy, by czuli się u nas wyjątkowo i do nas wracali.

Showroom AGD Prestige z samego charakteru sposobu prezentacji produktów jest już miejscem wyjątkowym ale nie oznacza to, że zarezerwowanym dla wybranego grona klientów. Wręcz przeciwnie. – W Polsce utarło się, że jeżeli coś jest piękne to musi być drogie – mówi Radosław Żurawski. – My przełamujemy ten stereotyp. Jest tu ekskluzywnie ale na każdą kieszeń. Jesteśmy w stanie dopasować sprzęt do każdego budżetu i oczekiwań klienta.

 

Prestiż  
Październik 2021