Angielski w praktyce

Żyjemy w czasach, gdy znajomość języka angielskiego nie jest już tylko dodatkowym atutem, ale koniecznością. Ułatwia nam funkcjonowanie we współczesnym świecie, jest coraz częściej niezbędna w pracy. O znaczeniu języka angielskiego, jego nauce oraz praktycznym zastosowaniu w biznesie rozmawiamy z Agnieszką Mazur, dyrektorką do better Professional English Schools.

Autor

Aneta Dolega

Język angielski to najpopularniejszy język na świecie. Dlaczego jego znajomość jest tak ważna?

Świat staje się coraz mniejszy, więcej podróżujemy, mamy możliwości studiowania i pracowania za granicą, również na odległość, zdalnie w firmach międzynarodowych. Jego znajomość jest więc niezbędna. Przestaje być kolejną nabytą umiejętnością, a staje się codziennością. Ponadto nasi bliscy: rodzina i przyjaciele mieszkają w innych krajach, a coraz więcej obcokrajowców nas odwiedza, czy to z powodów osobistych czy biznesowych. Angielski pomaga w komunikowaniu się i nas do siebie zbliża.

W Pani szkołach angielskiego może nauczyć się każdy, chodząc na zajęcia indywidualne lub grupowe. Organizujecie Państwo również kursy dla firm. Kto może skorzystać z  tej oferty? 

Tak naprawdę z tej oferty może skorzystać każda firma, która myśli o rozwoju i chce podnieść kwalifikacje swoich pracowników. Często z naszych kursów korzystają firmy, które już rozwinęły współpracę międzynarodową i zależy im na tym, aby komunikacja z partnerami biznesowymi przebiegała jak najbardziej sprawnie, a znajomość języka angielskiego jest tutaj niezbędna. 

W trakcie zajęć osoby w nich uczestniczące, uczą się sprofilowanego  angielskiego, ogólnie pojętego Business English. Czym się to różni od zwyczajnych lekcji?

Oprócz tego, że niewątpliwie ważne jest, aby używać poprawnych struktur gramatycznych w posługiwaniu się językiem obcym, w zajęciach Business English szczególną uwagę  przywiązujemy także do słownictwa specjalistycznego i branżowego. Nasi doświadczeni lektorzy i tłumacze pomagają również w przygotowaniu się do różnych sytuacji mających miejsce we współpracy międzynarodowej, począwszy od codziennego kontaktu z klientem posługującym się językiem angielskim (rozmowy, spotkania, korespondencja), poprzez negocjacje, włącznie z wystąpieniami publicznymi, konferencjami, zawieraniem umów  czy przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych. Nasza oferta jest naprawdę bardzo szeroka. W przypadku zajęć realizowanych dla poszczególnych firm dostosowujemy się do ich potrzeb. Stosujemy podejście zindywidualizowane. 

Dlaczego warto szkolić pracowników i organizować im kursy językowe? Jak to wpływa na ich kwalifikacje i rozwój samej firmy?

Firmy coraz częściej inwestują w kapitał ludzki. Przejawia się to między innymi w podejmowanych działaniach skierowanych na rozwój pracowników, podnoszenia ich kompetencji, także w zakresie języków obcych – w tym szczególnie języka angielskiego. Takie podejście do pracowników przynosi firmie wymierne korzyści i wpływa na wzmocnienie ich pozycji na rynku. Otwiera to również nowe możliwości współpracy zagranicznej. Można zyskać nowych partnerów biznesowych, a co za tym idzie poszerza się grono odbiorców i klientów. 

Gdzie i w jakiej formie można się uczyć w Pani szkołach?

Oferujemy szkolenia grupowe dla firm i zajęcia indywidualne, zawsze staramy się poznać oczekiwania danej firmy i jej charakterystykę, by jak najlepiej dostosować odpowiedni program nauki. Wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na usługi typu Business English, zgłaszanemu przez klientów biznesowych, nasza firma otworzyła nowy punkt mieszczący się  w Biurowcu Aloha przy ulicy Janosika 17 w Szczecinie, dedykowany szczególnie usługom z zakresu języka biznesowego. Prowadzimy również zajęcia z dojazdem, w siedzibie firmy, jeśli jest tylko takie życzenie ze strony klienta. 

Jakie firmy skorzystały do tej pory z Waszych usług i dlaczego warto wybrać Was? 

Współpracujemy zarówno z korporacjami, jak i z mniejszymi podmiotami. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony  internetowej, gdzie jest wymienionych kilka firm z tych, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Dlaczego warto nas wybrać?  Po prostu robimy to lepiej. Efekty mówią same za siebie, zatem serdecznie zapraszamy do współpracy.

Prestiż  
Listopad 2021