Pionier wygody i wydajności

Ten model Nissana uważany jest za „ojca chrzestnego” crossoverów. – Bardzo dobrze pamiętam, kiedy pierwszy Qashqai wyjechał na ulice z naszego salonu w 2007 roku i było to naprawdę spore wydarzenie – mówi Anna Janik-Kordaczuk, Dyrektor Regionalny Sprzedaży Samochodów Nissan Polmotor. – Otrzymaliśmy piękny samochód o rozmiarze hatchbacka i praktyczności SUV-a. Dla wielbicieli dużych i funkcjonalnych pojazdów – spełnienie marzeń. Kilka lat później pojawiła się druga generacja tego samochodu i ta premiera również zakończyła się sukcesem – razem z pierwszym modelem sprzedano pięć milionów egzemplarzy, z czego trzy miliony trafiły do klientów w Europie. 

Autor

Aneta Dolega

Najnowsza generacja Qashqaia z hybrydowym silnikiem jest niewiele większa od swojego poprzednika, ale za to praktyczniejsza. Wzrok przede wszystkim przyciągają detale: matrycowe przednie światła, poprawiające aerodynamikę wloty powietrza oraz 20-calowe felgi. Miłym zaskoczeniem są tylne drzwi, które uchylają się pod kątem 90 stopni. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy chcemy umocować fotelik z dzieckiem, czy położyć na tylnej kanapie sporej wielkości bagaż czy po prostu wsiąść do samochodu. Do tego w środku jest sporo przestrzeni i cytując klasyka „jakby luksusowo”. Wnętrze Nissana jest wykończone materiałami najlepszej jakości, co widać i czuć pod palcami. Oprócz tego, w opcjonalnym wyposażeniu, można się rozsiąść na przednich fotelach wzbogaconych w funkcję masażu.

Wszyscy docenią komfortowe wnętrze Qashqaia, a także bogatą ofertę multimedialną, na którą składają się, m.in.: system multimedialny Nissan Connect z 9-calowym ekranem dotykowym, wirtualny asystent Amazon Alexa i Google Assistant, system nagłośnienia Bose z ośmioma głośnikami, mapy TomTom z funkcją Live Traffic i wszystkie usługi Google Maps. Dzięki temu Nowy Nissan Qashqai idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu i wielogodzinnych podróżach z rodziną – dodaje Anna Janik-Kordaczuk.

Jazda Nissanem jest równie przyjemna jak jego wygląd. I, co jest japońskim standardem, bardzo bezpieczna. W tym przypadku również mamy do dyspozycji wiele gadżetów, funkcji, systemów i asystentów, które ułatwiają nam podróż i czynią ją komfortową, zarówno na krótkim, jak i na długim dystansie. I tak System ProPILOT z Navi-link2 pomaga zachować wcześniej zaprogramowaną odległość od samochodu z przodu i utrzymać pojazd na środku pasa ruchu. Dzięki wspomnianym wcześniej mapom TomTom w trakcie jazdy będziemy przygotowani na wszelkie niespodzianki, takie jak: zakręty, skrzyżowania, zjazdy i będziemy mieli czas na prawidłową reakcję. Adaptacyjne światła drogowe LED zwiększają znacznie widoczność na drodze. Dzieje się tak dzięki strumieniowi światła, który dzielony jest na dwanaście indywidualnych segmentów, automatycznie dezaktywowanych. Nie tylko zwiększa się widoczność drogi przed samochodem, ale także światła te nie oślepiają kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Dodatkowo, na podstawie obrazu z czterech kamer, system generuje wirtualny obraz pojazdu widocznego z góry, obejmujący pełne 360°. Wyświetla zbliżenie przodu, tyłu lub boku pojazdu. Dzięki temu system ostrzega nas, jeśli wykryje ruchome obiekty w pobliżu samochodu. Bezpieczną jazdę wspomaga także wyświetlacz Head- Up Display, dzięki któremu, możemy widzieć wszystko bez odrywania wzroku z drogi. Możemy skonfigurować go tak, aby pokazywał prędkość, mijane znaki drogowe, nawigację oraz inne szczegóły.

Najnowsza odsłona  Qashqaia jest bezpieczna, komfortowa i nowoczesna. To samochód z napędem mild hybryd, czyli miękka hybryda. Auto wykorzystuje do napędzania kół silnik benzynowy, wspierany pracą baterii litowo-jonowej. Zmniejsza to emisję CO2 i koszty eksploatacji samochodu i jeszcze powoduje, że samochód w trakcie jazdy jest cichy. Bateria pozwala także zasilać urządzenia elektryczne w czasie postoju. Aby zrównoważyć wzrost wagi spowodowany zastosowaniem układu mild hybrid – na drzwiach, masce silnika i błotnikach zastosowano aluminium, które pomaga obniżyć całkowitą masę auta.

Nissan Qashqai, w zupełnie nowej odsłonie, to  samochód trzymający nieprzerwanie klasę i styl. Dostosowuje się do rzeczywistości, będąc bardziej ekologicznym i nowoczesnym autem, co jest jego zdecydowaną zaletą.

Prestiż  
Listopad 2021