Dzień dobr Panie Doktorze. 

Chciałabym poprawić kondycję włosów po ciąży, jakie zabiegi byłyby odpowiednie?

Katarzyna

 

Pani Katarzyno, po ciąży najczęściej przyczyną osłabienia kondycji włosów jest gospodarka hormonalna oraz niedobory makro- i mikroelementów. Jednak aby prawidłowo postawić diagnozę i dobrać odpowiednią terapię, najlepiej udać się na konsultację do specjalisty, np. lekarza lub trychologa medycznego, który zbada Panią oraz zleci wykonanie odpowiednich badań. Poza morfologią krwi warto zbadać poziom odpowiednich mikroelementów oraz hormonów. Jednym z ważnych elementów jest też wykonanie trichoscanu owłosionej skóry głowy i samego włosa. 

W terapii osłabionych włosów, powinno się podejść do tematu holistycznie, więc ważną rolę będzie odgrywać zarówno dieta, pielęgnacja, jak i zabiegi w gabinecie. W zakresie zabiegów, które mogą pomóc w wzmocnieniu włosa i jego macierzy, mamy szereg możliwości. Ogromnym powodzeniem i dużą efektywnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, karboksyterapii, mezoterapii oraz terapii światłem LED, a w niektórych przypadkach łysienia jeszcze inny zabieg, który wykorzystuje komórki macierzyste, stymulując do wzrostu i zagęszczenia włosów.

Pozdrawiam Piotr Zawodny

 

Dzień dobry,

Panie Doktorze, po szybkim schudnięciu skóra na moim brzuchu stała się bardzo wiotka. Pomimo mojej pracy i ćwiczeń – nie widzę żadnej poprawy. Czy istnieją zabiegi, które mogą mi pomóc wrócić do dawnej kondycji? 

Marzena

 

Pani Marzeno, oczywiście istnieje wiele procedur zabiegowych, które mogą poprawić kondycję Pani skóry. Dobór procedury lub skojarzenie kilku zabiegów zależy od potrzeb Pacjenta – proszę pamiętać, że najlepsze efekty dają zawsze terapie łączone, które są odpowiednio wybrane i omówione na konsultacji. Wyjątkowo skuteczne są zabiegi łączone z wykorzystaniem różnych źródeł energii (np. ultradźwięki, fale radiowe, podczerwień, lasery) i tzw. stymulatorów tkankowych (np. kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, peptydy). Takie połączenia wywołują proces nazywany „bioremodelingiem” skóry na ciele (to może być np. brzuch, ramiona, dłonie, szyja), a także twarzy. Już po pierwszym zabiegu widzimy efekt ściągający i napinający. Jak już zdążyła Pani zauważyć – możliwości jest wiele.

 

Pozdrawiam Piotr Zawodny

 

Prestiż  
Listopad 2021