Kosmetologia dla wszystkich

Nie każda osoba ma odwagę spróbować medycyny estetycznej ale chciałaby zadbać o kondycję swojej skóry.  Warto wtedy zdecydować się na zabiegi kosmetologiczne, które mogą być wstępem do zabiegów medycyny estetycznej lub ich uzupełnieniem. Nie jest tajemnicą, że współpraca lekarza i kosmetologa, to gwarancja najlepszych i długotrwałych efektów, o czym przekonuje dr n. med. Marcin Wiśniowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Autor

Aneta Dolega

Panie doktorze, czym jest kosmetologia, do kogo jest skierowana
i dlaczego warto z niej korzystać?

Kosmetologia skierowana jest do wszystkich, którzy chcą z niej skorzystać. Ścisła współpraca lekarza i kosmetologa to gwarancja sukcesu,
a nie w każdym przypadku konieczny jest zabieg inwazyjny, aby osiągnąć pożądany efekt. Bywa również tak, że po wykonaniu takiego zabiegu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, aby utrzymać uzyskany rezultat jak najdłużej.

Praca kosmetologa to nie tylko wykonywanie zabiegów, ale również szukanie razem z pacjentem, rozwiązania problemu poprzez analizę jego stylu życia, nawyków i przyzwyczajeń oraz odpowiedni dobór pielęgnacji domowej. Jest to również planowanie i prowadzenie serii zabiegów, mających na celu nie tylko poprawę wyglądu skóry,
ale i ukojenia negatywnych emocji powodowanych przez stres. Usługi kosmetologiczne są dla każdego, bez względu na wiek, płeć oraz problem,
z jakim się boryka.

W Pana klinice można skorzystać z szeregu zabiegów: pielęgnacyjnych, leczniczych, aparaturowych. Mnie zaintrygowały zabiegi indywidualne.

Zabiegi indywidualne, czyli tzw. „szyte na miarę” są to zabiegi z tzw. kosmetyki białej. Marka Academie, na której pracujemy, posiada wiele rodzajów masek oraz ampułek, które wykorzystywane są podczas zabiegu. Dzięki takiej różnorodności doświadczony kosmetolog może skomponować idealny zabieg do każdego problemu i rodzaju cery.
Zabiegi te w naszej klinice wzbogacone są o masaż twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. To niewątpliwie ich wielki atut, pozwalający na pełny relaks i odprężenie. Procedury wykorzystywane podczas zabiegów są bezpieczne nawet dla osób po leczeniu chorób nowotworowych, kobiet w ciąży, jak i nastolatków, a masaż poprawia samopoczucie oraz zwiększa poziom hormonu szczęścia.

Bardzo popularne  zrobiły się tzw. zabiegi bankietowe. Na czym one polegają?

Zabiegi bankietowe są to szybkie zabiegi, które wykonuje się tuż przed „wielkim wyjściem”. Dają one natychmiastowy efekt liftingu, rozjaśnienia oraz wygładzenia skóry. Są nieinwazyjne i nie powodują widocznego lub długotrwałego podrażnienia skóry. Takim zabiegiem jest np. lifting monopolarną falą radiową czy 30-minutowy Paryski D-TOX pięknie rozświetlający, oczyszczający i wygładzający cerę. Takim zabiegiem jest również masaż Kobido, choć w jego przypadku, aby uzyskać długotrwały efekt, należy wykonać serię zabiegów.

Kolejny rodzaj zabiegów to zabiegi dermokosmetyczne, z użyciem linii Derm Acte. Mają dość intensywne działanie przeciwstarzeniowe. 

Linia Derm Acte jest serią zabiegów na pograniczu dermatologii i kosmetologii. Są to zabiegi zdecydowanie silniejsze niż te „szyte na miarę”. Substancje zawarte w kosmetykach wykazują działanie złuszczające, rozjaśniające i działają przeciwstarzeniowo. Są idealnym przygotowaniem skóry przed intensywniejszymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, a niektóre z nich, jak np. zabieg z maska kolagenową, mogą przyspieszyć rekonwalescencję po zabiegu z użyciem Dermapena czy lasera frakcyjnego, silnie nawilżając oraz regenerując skórę. 

Jak często należy odwiedzać gabinet kosmetologiczny? 

Wszystko zależy od problemu, z jakim zgłasza się pacjent. W niektórych przypadkach, jak np. cera trądzikowa, konieczne będzie przeprowadzenie serii zabiegów uzupełnionych pielęgnacją domową. W miarę opanowania problemu ilość wizyt będzie się zmniejszała, a czas pomiędzy nimi wydłużał. Tu kluczową rolę pełni kosmetolog, który obserwując reakcję skóry, będzie odpowiednio dobierał zabiegi. Jeśli pacjent nie ma większych problemów ze skórą, to wystarczą zabiegi profilaktyczne, mające na celu zachowanie jej dobrego stanu i pozwalające się odprężyć, wykonywane raz na dwa, trzy tygodnie.

Uważam, że osoby korzystające z medycyny estetycznej jak najbardziej powinny odwiedzać także gabinet kosmetologiczny. Medycyna estetyczna i kosmetologia idealnie się uzupełniają. 

Dziękuję za rozmowę.

Prestiż  
Listopad 2021