Bellucci przed obiektywem szczecinianki

Najpierw sensację i zachwyt wzbudziła wspólna okładka z córką Devą dla włoskiego magazynu Vogue, a teraz niezwykle kobieca i minimalistyczna dla The Sunday Times Style. Mowa o pięknej gwieździe włoskiego i francuskiego kina Monice Bellucci i zdjęciach autorstwa, pochodzącej ze Szczecina, fotografki Sonii Szóstak

Autor

Aneta Dolega

Stanięcie przed obiektywem młodej fotografki, to pewnego rodzaju podsumowanie bardzo pracowitego okresu w życiu artystki, która nieustająco wzbudza poruszenie. Najpierw spektakl dla paryskiego teatru „Maria Callas: Letters & Memories”, w którym włoska gwiazda gra słynną śpiewaczkę operową a później fabularyzowany dokument „The Girl In The Fountain” poświęcony Anicie Ekberg, legendarnej aktorce i muzie Felliniego. 

Na zdjęciu autorstwa Sonii Szóstak Bellucii ubrana jest w czarną prostą suknię od Petara Petrova i biżuterię od Cartiera, którego jest ambasadorką. Prostota, zmysłowość i emocje – ten portret aktorki idealnie oddaje styl prac Szóstak, której talent mieliśmy również okazję prezentować na stronach naszego magazynu. – W pracy zwracam uwagę na wszystko. Na dobre zdjęcie musi złożyć się wiele czynników – czasem też szczęście. Z pewnością dla mnie kluczowe jest światło, bo pracuję tylko na naturalnym, więc często moje zdjęcia są od niego zależne. To, kogo się fotografuje, też ma ogromne znaczenie – ważne jest porozumienie z daną osobą. Nie wystarczy, że ktoś jest dobrze ubrany bądź ma piękną buzię. Model musi mieć osobowość, coś, co wyróżnia go z tłumu – mówiła w rozmowie z nami fotografka. Jej wspólna praca z Bellucci jest tylko potwierdzeniem tych słów.

foto: Sonia Szóstak /źródło: Instagram Monici Bellucci i Soni Szóstak

 


Prestiż  
Grudzień 2021