Eksperci w leczeniu schorzeń narządu ruchu

Stawy kolanowe, biodrowe, stawy skokowe, urazy ręki, schorzenia związane z kręgosłupem, czyli wszystko co zawiera się w pojęciu narządu ruchu, a z czym nierzadko mamy problemy. Kto kiedykolwiek cierpiał z powodu bólu kręgosłupa, złamał nogę lub rękę, ten wie jak bardzo ważny jest proces leczenia, rehabilitacja oraz opieka lekarska. 

Autor

Aneta Dolega

Ortho Expert to wyjątkowe miejsce na medycznej mapie Szczecina. Położona w centrum miasta (przy ulicy Jagiellońskiej) prywatna placówka, zajmuje się wyłącznie narządem ruchu. – Nasza klinika ma status Szpitala Jednego Dnia co oznacza, że pacjent po wykonaniu zabiegu może zostać u nas na noc, gdzie otrzyma kompleksową opiekę – mówi właściciel Orthoexpert dr Albert Stachura, specjalizujący się m.in. w zabiegach protezoplastyki stawów biodrowego, kolanowego, ramiennego oraz w zabiegach rekonstrukcyjnych układu kostno–szkieletowego. – Nad zdrowiem pacjenta, przebiegiem jego leczenia czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół, złożony z lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Wszyscy się świetnie uzupełniamy, każdy z lekarzy specjalizuje się w konkretnym problemie.  

Jednym z ogromnych plusów klinki prowadzonej przez dr Stachurę jest to, że pacjent od przybycia na miejsce, otrzymuje kompleksową obsługę i nie musi szukać dodatkowej pomocy w innych placówkach. – Pacjent, który trafia do naszego gabinetu, jest najpierw badany, przeprowadzana jest konsultacja lekarska i diagnostyka. Następnie, w zależności od problemu, jest operowany, a  po zabiegu, jeżeli jest taka konieczność, zostaje na noc. Nie musi się praktycznie o nic martwić. Otrzymuje pełną opiekę, łącznie z dostosowanym do jego stanu zdrowia wyżywieniem, które dostarcza współpracująca z nami restauracja Virga. W pierwszej dobie po zabiegu usprawnianiem zajmują się rehabilitanci z zespołu Reha Team. Naszą ideą jest to, aby pacjent, który do nas trafi, wyszedł zdrowy i sprawny.

Oprócz wykonywania najbardziej złożonych i skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii ortopedycznej i urazowej, Ortho Expert oferuje operacje neurochirurgiczne oraz zabiegi z zakresu chirurgii ręki. Zabiegi wykonywane są w nowocześnie wyposażonej sali operacyjnej, dostosowanej do wymagań chirurgii ortopedycznej i traumatologii narządu ruchu – wyjaśnia dr Stachura. – Jak już wspomniałem, nacisk kładziemy na czas rekonwalescencji każdego pacjenta, gdyż dobre samopoczucie i sprawna rehabilitacja wspomagają powrót do zdrowia.

Lek. Albert Stachura

Tytuł specjalisty uzyskał w 2006 r. Ponad 20-letnie doświadczenie zdobywał w ośrodkach krajowych i zagranicznych m.in. Annecy, Nicei, Oxfordzie, Bostonie, Gyhum, Kiel. Specjalizuje się w zabiegach protezoplastyk stawów biodrowego, kolanowego, ramiennego oraz zabiegach małoinwazyjnych i rekonstrukcyjnych układu kostno-szkieletowego.

Ortopedia:

dr Albert Stachura, dr Maciej Domin, dr Sebastian Kuras, dr Ireneusz Janiak,
dr n med. Adam Spoz, dr n med. Rafał Tkacz, dr Artur Bednarz, dr Andrzej Bronisz

Neurochirurgia:

dr n med. Robert Narolewski, dr Piotr Sałapa

Chirurgia ręki:

dr n med. Paweł Dec

Operacje wykonywane w Klinice

  • Endoprotezoplastyka stawów biodrowego, kolanowego, ramiennego, skokowego, śródstopno-paluchowego
  • rekonstrukcje więzadłowe
  • operacje kręgosłupa
  • operacyjne leczenie złamań
  • artroskopowe zabiegi małoinwazyjne
  • terapie komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej
 

Prestiż  
Grudzień 2021