Panie Doktorze,

W okresie dojrzewania miałam problemy ze skórą. Teraz część z nich już minęła, ale zostawiły po sobie ślad w postaci blizn potrądzikowych. Chciałabym wreszcie się ich pozbyć. Jakie są w tym zakresie możliwości w Państwa klinice?

Dagmara

 

Dzień dobry, 

Blizny potrądzikowe to częsty problem, z którym zmagają się pacjenci trafiający do naszej Kliniki. W wielu przypadkach powodują kompleksy i wpływają na obniżenie samooceny. Oczywiście mamy w swojej ofercie skuteczne sposoby terapii tego problemu i należy do nich laseroterapia. Najlepsze efekty uzyskuję stosując lasery frakcyjne w połączeniu z czynnikami wzrostu z własnego osocza bogatopłytkowego. Światło lasera powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia tkanki, dzięki czemu uruchamiane są w skórze procesy naprawcze i regeneracyjne. W efekcie stopniowo wygładza się jej powierzchnia, a także znikają wszelkie niedoskonałości. W związku z różnym obrazem klinicznym blizn i różnorodnością rodzajów laserów frakcyjnych oraz ich oddziaływania na skórę, proponuję indywidualny dobór lasera do problemu podczas konsultacji u specjalisty.

Pozdrawiam 

Piotr Zawodny

 

Dzień dobry,

Mam duży, kolorowy tatuaż na udzie. Czy można usunąć tylko fragment kolorowego tatuażu, a pozostałą część zostawić? 

Magda

Nowoczesna laseroterapia tatuażu pozwala pozbyć się całego - lub precyzyjnie tylko jego fragmentu - praktycznie w każdym kolorze. Bezpieczeństwo i skuteczność to najważniejsze aspekty zabiegu laserowego.  Lasery takie muszą spełniać kryteria najkrótszego możliwego czasu trwania impulsu np. pikosekundowego oraz odpowiedniej długości fali, która warunkuje absorpcję barwnika. Oznacza to, że nie każdy laser pikosekundowy poradzi sobie z konkretnym kolorem tatuażu, gdyż potrzebuje on odpowiedniej długości fali. Z mojego doświadczenia z laserami pikosekundowymi wynika, iż prawidłowy dobór rodzaju lasera i parametrów, daje możliwość skutecznego usunięcia lub zredukowania pod tzw. cover każdego rodzaju tatuażu. 

Pozdrawiam 

Piotr Zawodny

 

Prestiż  
Grudzień 2021