Klinika wielu specjalizacji

Klinika Zawodny w Szczecinie to przede wszystkim zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Jednak od wielu lat - nie tylko. Nowoczesne technologie, metody i zabiegi dotyczą także innych dziedzin medycyny. Otwieramy się na wiele możliwości po to, abyśmy mogli zająć się pacjentem kompleksowo - bo wierzymy, że właśnie takie działanie przynosi prawdziwe i zadowalające efekty. Sprawdź, jak wiele zabiegów możesz wykonać bez wychodzenia z jednego budynku.

Autor

Prestiż

DERMATOLOGIA

W Klinice Zawodny holistycznie dbamy o zdrowie skóry, dlatego wszelkie schorzenia skórne muszą być szybko zdiagnozowane i poddane odpowiedniemu leczeniu. Wiele popularnych dziś chorób skóry, takich jak: grzybica czy trądzik ma charakter przewlekły, ale jest całkowicie wyleczalna. Rolą dermatologa jest właściwe zdiagnozowanie problemu i dobór metod, które pozwolą skutecznie się z nim uporać, jak również zapobiec jego potencjalnym, przykrym konsekwencjom w przyszłości, takich jak blizny potrądzikowe czy trądzik różowaty. Badania dermatoskopowe stanowią bardzo ważną część działań profilaktycznych. Dermatolog metodą dermatoskopową lub videodermatoskopową dokonuje diagnostyki znamion, a w konsekwencji może zalecić dalszą obserwację zmiany lub jej usunięcie metodą chirurgiczną bądź laserową. W Klinice Zawodny posiadamy bogatą paletę możliwości diagnostyczno-terapeutycznych, w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w laseroterapii przy problemach skórnych, jesteśmy w stanie doprowadzić do całkowitego wyleczenia lub znacznej poprawy stanu skóry na danym etapie leczenia.

GINEKOLOGIA

Ginekologia estetyczna to zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu żeńskich narządów płciowych, poprawa jakości życia seksualnego, pozbycie się dolegliwości na przykład związanych z okolicami intymnymi oraz usunięcia źródła odwiecznych kompleksów. Do najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej Klinice z dziedziny ginekologii estetycznej zaliczamy labioplastykę, której celem jest poprawa funkcjonalności oraz rewitalizacja warg sromowych lub krocza. Równie popularnym zabiegiem ginekologii estetycznej jest obkurczanie pochwy. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Obkurczanie pochwy powoduje odbudowę błony śluzowej i nawilżenia pochwy, bez interwencji chirurgicznej. 

UROLOGIA

Urologia w Klinice Zawodny to zabiegi z zakresu wybranych dolegliwości związanych z chirurgią urologiczną. Celem zabiegów jest przede wszystkim korekta defektów wyglądu męskich narządów płciowych. W naszej Klinice oferujemy między innymi zabieg laserowej korekty stulejki. Oprócz tego wykonujemy zabiegi bezoperacyjnego usuwania wodniaka jądra, usuwania zmian urologicznych (kłykciny kończyste, grudki perliste), laserowej plastyki ujścia zewnętrznego cewki moczowej, a także laserową plastykę wędzidełka prącia. W Klinice Zawodny przyjmuje dwóch urologów, którzy mają dostęp do nowoczesnych technologii umożliwiających skuteczne i szybkie leczenie.

CHIRURGIA ESTETYCZNA

Dzięki zabiegom takim jak lipofiling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej, podczas jednego zabiegu możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z niepożądanych miejsc, a jednocześnie wykorzystać go w postaci naturalnego wypełniacza w plastyce piersi, sylwetki i przeszczepie tkanki tłuszczowej w okolice twarzy. Popularne nici liftingujące - to nie tylko skuteczne metody modelowania owalu twarzy, wyszczuplania jej i podkreślania ekspozycji żuchwy, ale również rewitalizacja i wyraźna poprawa kondycji skóry. W przypadku opadających powiek wykonujemy zabieg blefaroplastyki zarówno metodą chirurgiczną, jak i metodą laserową i jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów w naszej Klinice. Oprócz tego dużą popularnością wśród naszych pacjentów cieszą się między innymi niechirurgiczna plastyka nosa i wyszczuplanie policzków (bichektomia - redukcja ciała tłuszczowego głębokiego policzka).

ESTETYKA PIĘKNEGO UŚMIECHU

W Klinice Zawodny wychodzimy z założenia, że piękny uśmiech wyraża więcej niż tysiąc słów. W naszej akcji Estetyka Pięknego Uśmiechu postanowiliśmy położyć nacisk na dolną część twarzy, czyli wygładzenie zmarszczek w okolicy ust, modelowanie i powiększanie ust, a także nowość w naszej Klinice – nakładki ortodontyczne. Teraz w ramach kompleksowej usługi pacjent może również zadbać o wyrównanie zębów – i to bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Opiekę nad całym projektem roztacza lekarz ortodonta. Na wizycie lekarz ustala plan zabiegowy oraz projektuje niewidoczne nakładki ortodontyczne i dobiera ich wariant.

MEDYCYNA REGENERACYJNA /ORTOPEDIA

W naszych  gabinetach umożliwiamy leczenie ortopedyczne. Oferujemy najnowocześniejsze dostępne metody leczenia dopasowane do stopnia zaawansowania problemu. Oceny stanu pacjenta dokonuje lekarz chirurg ortopeda, a następnie przystępuje do stworzenia indywidualnego planu terapii. Dostępne możliwości pomagają zredukować bóle stawowe, wspierają struktury tkanki łącznej w przebiegu różnych chorób ortopedycznych, urazów, przeciążeń lub wad postawy. Terapie w Klinice Zawodny w połączeniu z odpowiednio dopasowaną rehabilitacją wspomagają powrót do sprawności fizycznej i regeneracji tkanek. 

FLEBOLOGIA

Siedzący lub stojący tryb życia, brak ruchu, nadwaga, zaburzenia hormonalne  to czynniki, ryzyka wystąpienia niewydolności żylnej kończyn dolnych. Obrzęk, ból, uczucie ciężkości nóg, żylaki to tylko niektóre sygnały świadczące o rozwijającym się problemie. W Klinice Zawodny zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń naczyniowych kończyn dolnych. Wykonujemy badanie USG metodą Dopplera oraz klasyfikujemy pacjenta na wybrane metody leczenia. Teleangiektazje, pajączki, rozszerzone powierzchowne naczynia żylne zamykamy laserem Cutera Excel V+. Gdy problem umiejscowiony jest głębiej i dotyczy większych naczyń żylnych stosujemy skleroterapię, echoskleroterapię oraz innowacyjne metody wstrzykiwania do światła naczyń kleju tkankowego VenaSeal.

TRYCHOLOGIA

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem skóry głowy i problemów z włosami. Obecnie dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się nowoczesne zabiegi przeciw wypadaniu włosów oraz przeszczepy włosów, mające zastosowanie przy różnych typach łysienia. Na podstawie zebranego wywiadu, przeanalizowaniu oceny stanu zdrowia na podstawie badań laboratoryjnych, badaniu skóry głowy oraz wykonaniu komputerowej analizy włosów, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią terapię. Bardzo dobre efekty uzyskujemy przy zabiegach, z wykorzystaniem  autologicznego przeszczepu komórek, również dużą popularnością cieszą się zabiegi łączące karboksyterapię oraz mezoterapię skóry głowy.

DIETETYKA

Wraz ze wzrostem świadomości wśród społeczeństwa w kwestii tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie, z dnia na dzień rośnie zainteresowanie wizytą u dietetyka. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych pacjentów i oferujemy również konsultacje dietetyczne z analizą składu masy ciała oraz pomiarami antropometrycznymi. W naszej klinice są również dostępne najbardziej zaawansowane badania neutrigenetyczne umożliwiające zbadanie wzajemnej korelacji poszczególnych genów. Wynik badania iGenesis to szczegółowy i obszerny raport, w którym zawarte informacje i opracowywane na jego podstawie zalecenia pomogą w odpowiednim skomponowaniu diety  zgodnie z własnym DNA. Drugim godnym polecenia jest badanie MRT (pokarmowy test immunologiczny) najnowszej generacji test z krwi wykrywający nadwrażliwość na produkty żywnościowe i substancje chemiczne zawarte lub dodane do do żywności. Takie raporty dają szansę stworzenia przez dietetyka klinicznego indywidualnego, przeciwzapalnego planu żywieniowego dla każdego pacjenta.

Prestiż  
Grudzień 2021