Designerska sztuka równowagi

Meble skrzyniowe, zaprojektowane w duchu skandynawskiego designu z lat 60. I 70. Regały, komody i biurka, stworzone z naturalnych fornirów dębowych i orzecha amerykańskiego. Minimalistyczne, funkcjonalne i wpisujące się niemal w każde wnętrze. Szczecińska marka Livlo, czyli Live Long wyznaje w designie filozofię równowagi.

Autor

Aneta Dolega

– Bardzo nam po drodze ze szwedzkim „lagom” bądź duńskim „hygge”, czyli w dużym skrócie skandynawską sztuką równowagi mówi Damian Raupuk, jeden z założycieli marki. – Takie też są nasze meble. Mają dopełniać przestrzeń w sposób harmonijny, a nie zaznaczać krzykiem swoją obecność. Tworzymy coś, co w naszym rozumieniu doda spokoju i balansu do życiowej przestrzeni. Komoda jako obiekt kontemplacji? Lubię nieskromnie myśleć o naszych meblach w ten sposób.

Livlo stworzyło trzech kolegów z czasów licealnych – Damian, Kuba i Wojtek. Jeszcze na studiach każdy z nich zaczął realizować swoje marzenia i plany związane z pracą. Damian z Kubą otworzyliśmy firmę zajmującą się produkcją etui na smartfony natomiast Wojtek założył markę przetworydesign.pl. Z czasem zapragnęli założyć kolejną firmę. – Chcieliśmy stanąć w opozycji do trendu jednorazówek, plastiku, masowej produkcji, kiepskiej jakości i sztucznego postarzania produktu – mówi Damian Raupuk. – Marzyło się nam tworzenie przedmiotów użytkowych, które mimo upływu lat pozostaną estetyczne i w doskonałej jakości. W 2020 roku na jednym z naszych spotkań padła myśl „zacznijmy robić meble”. Postawiliśmy na meble skrzyniowe, czyli meble, które zajmują ważną i eksponowaną przestrzeń w naszych domach.

Meble Livlo przeznaczone są dla osób, dla których prosty design jest równie ważny co jakość i trwałość wykonania. Dla osób, które mogą dopasować produkt do swoich potrzeb. – Meble wysyłamy do klientów z całej Europy, zarówno indywidualnych, jaki i biznesowych. Przychodzą do nas również klienci, którzy mają wizję swojego wymarzonego mebla. Pomagamy im tą wizję skonkretyzować, robimy projekt i przystępujemy do działania.

 

Prestiż  
Kwiecień 2022