Pomagaj, pracuj i odpoczywaj

Autor

Izabela Marecka

Nie wierzę w zewsząd dobiegające mnie nawoływania do jedności, solidarności i zakończenia politycznych sporów. Z bajek wolę Harry’ego Pottera, i nie zmieniło się to nawet w czasie wojny Rosji przeciw Ukrainie. Wezwań do tego, by się natychmiast pojednać słucham z rozbawieniem – teraz trzeba po prostu pomagać. Jak najlepiej się da. Jeżeli pomoc odbywa się ponad podziałami to doskonale, aczkolwiek patrząc na zdjęcia z koncertu charytatywnego i widząc pewną popularną przedstawicielkę partii rządzącej, która z ugrzecznioną miną zasiada w pierwszych rzędach tego wydarzenia, a poza tym nie robi absolutnie nic – mam duże wątpliwości do szczerości intencji.

Rzeczywistość, w której obecnie żyjemy uobecnia się także Prestiżu, ale akurat w tym pozytywnym aspekcie, jeżeli w ogóle można o takim mówić w kontekście wojny. I tak część zdjęć w kwietniowym numerze robiła dla nas fotografka Anna Amanheldyieva, która wraz z mężem uciekła z Kijowa. Jeżeli zdecyduje się pozostać w naszym mieście, na pewno będziemy kontynuować współpracę. Ja jednak życzę jej osobiście jak najszybszego powrotu do domu, pod warunkiem, że znowu będzie mogła czuć się w nim bezpiecznie.

W Prestiżu relacje z akcji, eventów i koncertów charytatywnych. Pomagają kluby Lions i Rotary, pomagają fundacje, instytucje, szczeciński biznes, pomaga Północna Izba Gospodarcza. My, mamy zaszczyt i przyjemność wspierać, promować i pokazywać te akcje. Jak dobrze, że ten potężny ruch pomocowy jest tak widoczny, jestem autentycznie dumna z naszego miasta – i jego mieszkańców. Zmieniając temat, wraz z wiosną wracają do nas znane i lubiane wydarzenia na czele ze Szczecin Music Fest, któremu patronuje Prestiż, będą także Fryderyki, i Męskie Granie (nareszcie w Szczecinie!) – kto zdobył bilety, ten szczęściarz, bo znikały jak świeże bułeczki. Jest czas na pracę, będzie i na relaks czego sobie i Wam życzę. Zasłużyliśmy.

 

Prestiż  
Kwiecień 2022