Uśmiech w dobrych rękach

Gabinety stomatologiczne Forte-Vite, to miejsce, gdzie klasyczna stomatologia spotyka się z ortodoncją, protetyką, implantologią, medycyną estetyczną i fizjoterapią. Co to oznacza dla pacjenta? To, że trafia w dobre ręce specjalistów, którzy w pełni się nim opiekują i dbają, nie tylko o jego zdrowie, ale także o samopoczucie. W końcu zdrowe zęby to piękny uśmiech, a piękny uśmiech to większa pewność siebie i zadowolenie.

Autor

Aneta Dolega

– Podchodzimy do pacjenta w sposób indywidualny i holistyczny – mówi Anita Szyrocka-Frukacz, lekarz stomatolog, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej i właścicielka Forte-Vite. – Wykonujemy bardzo szeroki wachlarz leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, ortodoncji, implanto-protetyki oraz chirurgii stomatologicznej. W związku z tym, że jesteśmy zabiegowcami, bardzo łatwo przychodzi nam wykonywanie zabiegów również z zakresu medycyny estetycznej. Praca igłą czy kaniulą – mamy to we krwi.

– Do tego dochodzą aspekty wiedzy ortodontycznej i szczegółowa znajomość anatomii twarzy. Na przykład zajmujemy się pacjentami z zaburzeniami ortodontycznymi, które wpływają na rysy twarzy, dodaje Adam Garstka, lekarz stomatolog. – Ponadto, często naszymi pacjentami są osoby, u których wcześniej zastosowano niewłaściwe leczenie. My to korygujemy poprzez współpracę lekarzy: stomatologa, ortodonty, lekarza protetyka czy medycyny estetycznej.

Ta współpraca lekarzy specjalistów z różnych dziedzin jest bardzo ważnym aspektem działalności Forte-Vite. – Jestem pasjonatką medycyny, w pełnym tego słowa znaczeniu – podkreśla właścicielka gabinetów. – Zależało mi na tym, by praca lekarzy się ze sobą wiązała, czyli nie tak, że każdy wykonuje swoją część i koniec. Bardzo często zdarzają się pacjenci, gdzie potrzebna jest konsultacja nawet kilku lekarzy.

W Forte-Vite, oprócz podstawowego leczenia z wymienionych specjalizacji, pacjenci mogą skorzystać z gabinetu fizjoterapii. – Myślę, że jest to ewenement, jeśli chodzi o Szczecin i gabinety stomatologiczne w Polsce – mówi doktor Garstka. – Ci pacjenci zaburzeniowi to nie są tylko pacjenci do leczenia, którym robimy wyciski czy zakładamy szyny i sprawa załatwiona. Trafiają się przypadki tak skomplikowane, że nie możemy zostawić w takim stanie pacjenta. Tutaj pomoc fizjoterapeuty jest nieodzowna. Mamy do stawu skroniowo-żuchwowego podejście ortopedyczne, czyli podchodzimy do niego jak do każdego innego stawu

w organizmie. Jest to staw symetryczny, co znaczy, że każdy staw, zarówno prawy jak i lewy, uczestniczy w każdym ruchu żuchwy i problemy mogą przechodzić z jednej strony na drugą. Dlatego staramy się naszych pacjentów tak prowadzić, aby ten rodzaj terapii przebiegał identycznie jak w klasycznej w ortopedii.

Każda wizyta w gabinecie zaczyna się od konsultacji i ustalenia planu leczenia, a także od profesjonalnego oczyszczania zębów. – W tym celu wykorzystujemy protokół Guided Biofilm Therapy, który jest konieczny, aby zapewnić piękny uśmiech i utrzymać jamę ustną w zdrowiu – wyjaśnia doktor Anita Szyrocka-Frukacz. – Podczas zabiegu usuwamy szkodliwą płytkę bakteryjną zwaną Biofilmem, z zębów i dziąseł. Jest to bardzo ważne działanie, gdyż płytka może zwiększyć ryzyko wystąpienia, np. choroby Alzheimera, choroby serca, cukrzycy czy zaburzeń ze strony układu oddechowego. Sam zabieg piaskowania jest bezbolesny i nie uszkadza dziąseł.

Współpracujący ze sobą zespół Forte-Vite, skupia się także na znalezieniu przyczyny dolegliwości ze strony stawów skroniowo-żuchwowych. – W leczeniu stosujemy m.in. indywidualnie zaprojektowaną w drukarce 3D szynę dwuszczękową. To oczywiście wiąże się ze wspomnianą pracą fizjoterapeuty. W takich przypadkach nieodzowne są masaże rozluźniające mięśnie głowy, obręczy barkowej i całego ciała – zaleca doktor Garstka. – Ponadto leczymy wady zgryzu. W tym celu używamy systemu nakładkowego o nazwie Invisalign. Zajmujemy się też odbudową powierzchni zwarciowych, aby przywrócić optymalne ustawienie stawowe i prawidłową okluzję.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to także część działalności Forte-Vite. Łączą się one z pracą stomatologa, bowiem mogą być świetnym uzupełnieniem medycznych zabiegów, ale także można z nich skorzystać osobno. Jednym z, dających szybkie i rewelacyjne efekty, zabiegów jest termolifting Zaffiro. Liftinguje, odmładza i rozświetla skórę. – W zabiegu tym wykorzystywane jest działanie światła podczerwonego na głębokie warstwy skóry – tłumaczy pani doktor. – To zabieg bezbolesny i bezinwazyjny, który można wykonywać przez cały rok, a także przed tzw. ważnymi wyjściami.

Drugim, szczególnie polecanym zabiegiem w gabinecie Forte-Vite, jest karboksyterapia wykonywana urządzeniem o nazwie Fenix. – Za pomocą pneumatycznego pistoletu, pod skórę wprowadzany jest czysty dwutlenek węgla (CO2) – tłumaczy Anita Szyrocka-Frukacz. – Zabieg ten poza opóźnianiem procesu starzenia, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza rozstępy, cellulit, redukuje tkankę tłuszczową.

Ogromnym plusem gabinetów Forte-Vite jest to, że zajmują się właściwie każdym przypadkiem, począwszy od uzupełnień ubytków po skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Co najważniejsze wszystko odbywa się w jednym miejscu, w przyjemnej i profesjonalnej atmosferze. – Doradzimy każdemu pacjentowi, pomożemy osiągnąć wymarzony i upragniony efekt. Sprawimy, żeby każdy czuł się komfortowo i był zadowolony z wykonywanego zabiegu.

 

Prestiż  
Kwiecień 2022