Malarstwo w eleganckim stylu

W stylu inspirowanym słynnymi wyścigami konnymi w brytyjskim miasteczku Ascot, które przyciągają członków i gości rodziny królewskiej, odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Lucasa Lucaprio, czyli Łukasza Czuba.

Autor

Aneta Dolega

Royal Ascot, bo pod tak nazwą został zorganizowany wernisaż i towarzyszący mu bankiet, miał miejsce na dziedzińcu nowopowstałej kamienicy znajdującej się na Starym Mieście, przy ulicy Kurkowej, tuż obok Liceum Sztuk Plastycznych. Goście mogli podziwiać obrazy bohatera wieczoru – współczesne malarstwo, którego motywami przewodnimi są elementy florystyczne oraz psy i konie.

Jak na iście królewski bankiet przystało, wszyscy uczestnicy bankietu, głównie przedstawiciele lokalnego świata sztuki i biznesu, wyglądali niezwykle elegancko. Panie były ubrane w suknie z fantazyjnymi fascynatorami i kapeluszami na głowach, panowie pojawili się w klasycznych garniturach.

Impreza nie odbyła się by bez wsparcia wielu osób i firm, wśród których znalazły się m.in.: Gabinety Tuwima, KIA Polmotor, Hamptons by Hania i Agata Pleśniarowicz. Goście bawili się niemal do północy, a część obrazów znalazła nowych właścicieli.

 

Prestiż  
Czerwiec 2022