Cellulit — kompleks czy kompleksowe podejście?

Nadszedł czas pięknej pogody, upalnych dni i pełnego słońca, a to potrafi nas naprawdę wprawić w dobry humor, no, chyba że… Właśnie. Wysoka temperatura przypomina nam, że to już nie pora na rajstopy czy długie dżinsy. To czas na spódniczki, sukienki i krótkie spodenki. Jednak dla wielu kobiet taki dobór garderoby wiąże się z ogromnym wyzwaniem – zmierzenie się z cellulitem. Jak sobie z nim poradzić? Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie w medycynie estetycznej pozwoliło nam na znalezienie odpowiednich rozwiązań.

Autor

Prestiż

Cellulit to… zaburzenie tkanki podskórnej

Potocznie nazywany jest skórką pomarańczową. To włókniejące zaburzenie tkanki podskórnej, którego objawami jest obrzęk, zwłóknienie i stwardnienie tkanki podskórnej z widocznymi nierównościami na skórze, głównie na biodrach, pośladkach i udach, rzadziej na brzuchu czy ramionach. Jego rozmiar oraz wygląd zależą od stopnia zaawansowania. Występuje najczęściej u kobiet po okresie dojrzewania, a nasila się w czasie ciąży i menopauzy. Najważniejszą przyczyna cellulitu są zaburzenia hormonalne (estrogenów) i zaburzenia mikrokrążenia. Może być także efektem dziedziczenia konkretnych genów, a także – stylu życia – siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów nie pomagają nam w problemie cellulitu.

Niestety nie istnieje skuteczna metoda pozbycia się definitywnie i w 100% cellulitu. Aby zredukować skutecznie objawy, trzeba podjąć kompleksowe działania, obejmujące poprawę mikrokrążenia, zmianę diety i dotychczasowego stylu życia, wdrożenie aktywności fizycznej oraz dobranie właściwych procedur zabiegowych. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze rozwiązanie to… rozwiązane szyte na miarę. W Klinice Zawodny wyznajemy zasady holistycznego podejścia do zdrowia i urody. Oznacza to, że patrzymy na każdego naszego pacjenta w sposób całościowy. Nie zalecamy jednego remedium na wszystkie problemy, tylko dopasowujemy terapie w sposób spersonalizowany. Właśnie takie pakiety zabiegów działają najskuteczniej, a uzyskane dzięki nim efekty zostają z pacjentem na długi czas.

Technologie łączone

W terapii cellulitu, zapobieganiu obrzękom sprawdzają się takie zabiegi jak: drenaż limfatyczny w formie masażu endermologicznego i karboksyterapia. Ponadto zalecamy takie zabiegi jak mikrofale Onda, stymulacja polem elektromagnetycznym FMS, fala uderzeniowa, czy poprawa mikrokrążenia za pomocą medycznie podawanego pod skórę dwutlenku węgla (karboksyterapia) lub mezoterapii. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu często łączymy kilka technologii w celu uzyskania jak najlepszych i najtrwalszych efektów zabiegowych. Aby dobrać odpowiednią i skuteczną terapię, konieczna jest konsultacja w celu dokładnej oceny problemu wskazań i ewentualnych przeciwwskazań.

Plan szyty na miarę

Kierując się doświadczeniem, stworzyliśmy plan zabiegowy skrojony na miarę każdego pacjenta. Plan Na Miarę – to spersonalizowany program łączący uzupełniające się technologie po to, aby jak najszybciej i jak najskuteczniej osiągnąć upragniony przez pacjenta efekt w oparciu o jego indywidualne cechy zdrowotne. Plan Na Miarę zaczyna się od konsultacji ze specjalistą, na której przeprowadza się bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem i dopiero na tej podstawie ustala się indywidualny plan zabiegowy, dobiera odpowiednie technologie i tworzy dla niego plan ze szczegółowym harmonogramem, zaleceniami pozabiegowymi, a nawet – obowiązkową ilością wody do wypicia każdego dnia. Pacjent może skorzystać z konsultacji z naszym dietetykiem w celu ustalenia nowego planu żywieniowego i zerwania z niezdrowymi nawykami (jeśli takie posiada). Oprócz spotkania z wymienionymi specjalistami, w ramach programu Plan Na Miarę, pacjent może również wykonać szczegółowe badania genetyczne, aby określić nietolerancje pokarmowe oraz otrzymać pełen profil żywieniowy dla swojego organizmu.

Nadchodzi lato i czas, aby pokochać swoje ciało. Jeśli nie chcesz wiecznie upychać krótkich spodenek i spódniczek na dnie szafy, postanów sobie, że tym razem zadbasz o swoje dobre samopoczucie przed sezonem. Z Planem Na Miarę osiągniesz wreszcie wymarzony wygląd i strukturę skóry, a jeśli dodatkowo zmagasz się także z problemem pękających naczynek, zapraszamy Cię także do Kliniki jesienią. Opracowaliśmy rozwiązania na niemal wszystkie niedoskonałości. Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy, kosmetologów i pielęgniarki, duże doświadczenie oraz długą listę zadowolonych pacjentów. Nam możesz zaufać – do zobaczenia na konsultacji!

 

Prestiż  
Czerwiec 2022