Dzień dobry,

Dość dawno temu wykonałam makijaż permanentny. Obecnie uważam, że kreska na powiece jest za gruba i nie w moim stylu. Bardzo mi przeszkadza i wydaje mi się, że optycznie pomniejsza mi oczy. Wiem, że można w Waszej klinice usunąć makijaż, jednak chciałam zapytać, czy również na powiece? Czy jest to bezpieczne?

Pozdrawiam, Paulina

Pani Paulino, usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu w obrębie powiek wykonane przez doświadczonego lekarza i przy odpowiednich warunkach bezpieczeństwa jest zabiegiem bezpiecznym. Natomiast jeżeli jest wykonywane bez odpowiednich zabezpieczeń, może być obarczone, poza klasycznym ryzykiem powikłań oparzeniowych, uszkodzeniem wzroku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z nowoczesnym sprzętem laserowym, a klasa używanych przez nas laserów — pikosekundowych należy do najwyższych. Pikosekundowy czas trwania impulsu zwiększa bezpieczeństwo usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, a także wzmaga jego skuteczność. Podczas zabiegu gałki oczne zabezpieczone są specjalnymi tytanowymi osłonami, które zapewniają oczom bezpieczeństwo, a powieka jest znieczulana miejscowo.

Pozdrawiam, dr Piotr Zawodny

 

Panie Doktorze,

Mam problem z pocącymi się dłońmi. Jest to dla mnie spory problem i często zawstydzam się przy poznawaniu nowych ludzi. Słyszałam, że jest na to sposób. Proszę o pomoc.

Daria

Pani Dario, to prawda, że nadpotliwość jest dość kłopotliwą dolegliwością, która na co dzień może powodować spory dyskomfort. Jednym ze sposobów walki z nadmierną ilością wydzielanego potu jest zabieg polegający na zaaplikowaniu botoxu, czyli toksyny botulinowej, w newralgiczne miejsca (dłonie, stopy, pachy, twarz, głowa). Jego działanie jest ukierunkowane na blokowanie czynności gruczołów potowych. Wielkość dawki jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Dzięki zablokowaniu zakończeń nerwowych ilość wydzielanego potu będzie znacznie mniejsza. Toksyna botulinowa jest aplikowana śródskórnie, w niewielkiej ilości, we wcześniej ustalone miejsca. Całość trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Efekty pojawiają się już po upływie kilku dni, utrzymując się od 3 do 9 miesięcy.

Pozdrawiam, dr n.med. Piotr Zawodny

 

Prestiż  
Czerwiec 2022