Ozdoba dla każdych oczu

W samym centrum miasta na rogu ul.Kaszubskiej i Bogurodzicy działa optyk, który z pasją i troską o klienta wykonuje swój zawód. Salon jest absolutnie nowoczesny, ale podejście do klienta utrzymane jest w dobrym, starym stylu. Gospodarzem i właścicielem salonu Optyk Dziewnowski, który łączy te dwie rzeczy ze sobą, jest Jacek Dziewanowski.

Autor

Aneta Dolega

– Jestem optykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem, a dzięki dodatkowej specjalizacji posiadam uprawnienia do badania wzroku – mówi pan Jacek. – Mamy holistyczne podejście do każdego klienta, robimy wszystko od przysłowiowego A do Z.

Nie tylko dobieramy okulary i oprawki, ale także badamy wzrok. Co bardzo istotne, badania wzroku pod kątem doboru szkieł okularowych wykonujemy bezpłatnie. Okulary, również według recept, wykonujemy sami na miejscu w możliwie najkrótszym czasie a czasem nawet na poczekaniu.

To podejście do pracy i klienta Jacek Dziewanowski kultywuje od samego początku swojej pracy. – Kiedy przychodzi klient, najpierw badam jego potrzeby. Jaki rodzaj okularów i do czego mają konkretnie służyć – wymienia optyk. – Następnie proponuję badanie wzroku, ale, żeby klient nie czuł się zaskoczony

i postawiony w niezręcznej sytuacji, informuję go, ile cała usługa może kosztować. Jeśli decyduje się na badanie, wykonujemy wszystkie niezbędne pomiary. Przy wyborze okularów i oprawek kierujemy się nie tylko ich zastosowaniem i wyglądem, ale także ceną. Szukamy takiego produktu, który zmieści się w budżecie klienta. Często te same rzeczy są w bardzo różnych cenach, w zależności od producenta. Mnie nie zależy na tym, by sprzedać jedną drogą rzecz, tylko na tym by klient czy klientka do mnie wrócili, by byli zadowoleni z usługi na znacznie dłużej. Poza doborem i sprzedażą nowych okularów również je naprawimy, przy tym za drobne naprawy nie pobieramy opłaty.

Okulary nie tylko poprawiają nasz wzrok i chronią przed słońcem. Są również elementem garderoby, który ma nas zdobić, podkreślać charakter i rysy twarzy. Dobrze dobrane oprawki potrafią być ozdobą. – Zawsze sprawdzamy, czy okulary prawidłowo leżą na twarzy i to jak wyglądają. Sprawdzamy, czy nie zaburzają rysów, czy nie zasłaniają brwi, jak leżą na nosie, czy nie uciskają, czy są wygodne w noszeniu – wymienia Jacek Dziewanowski. – Mamy w salonie prawie tysiąc oprawek, więc jest w czym wybierać.

Kolejna rzecz, która salon przy Kaszubskiej wyróżnia, jest design i klimat oprawek i okularów. Znajdziemy tu przede wszystkim niszowe firmy, specjalizujące się wyłącznie w optyce. – Estetyczna strona tego zawodu jest również ważna, dlatego staram się, by asortyment w salonie również był taki. Przy wykonywaniu okularów korzystamy ze szkieł wyłącznie znanych i sprawdzonych producentów, których produkty są trwałe, wysokiej jakości i będą długo służyły. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem, m.in. japońskiej firmy Hoya, francuskiego Essilora oraz włoskiego LTL, których produkty oferujemy w atrakcyjnych cenach – zachwala optyk. – Są to rzeczy fajne pod względem formy i kolorystyki. Pięknie i solidnie wykonane. Nie tylko panie mogą poszaleć w tym temacie, ale również panowie znajdą coś zarówno klasycznego jak i oryginalnego.

Jeśli zatem ktoś szuka optyka, u którego znajdzie okulary i oprawki, wyróżniające przyszłego ich właściciela z tłumu i do tego jeszcze zostanie obsłużony w eleganckim stylu, to trafił we właściwe miejsce – Jak klient jest zadowolony to także i my jesteśmy. Widać to zresztą po opiniach naszych klientów zamieszczonych na Google – dodaje z uśmiechem właściciel Optyk Dziewanowski. – To dla nas najlepsza motywacja.

 

Prestiż  
Czerwiec 2022