Najlepsze inwestycje nad Bałtykiem

Apartamenty inwestycyjne w ostatnich latach stały się wyjątkowo popularnym sposobem na ochronę kapitału, bezpieczną inwestycję oraz pewny zysk. Patrząc na minione lata, nie ma się czemu dziwić. Na próżno szukać tych, którzy zainwestowali w dobrym miejscu i żałują swojej decyzji.

Autor

Prestiż

Obecnie ofert na rynku nieruchomości nadmorskich jest bardzo dużo i często klient, który poszukuje czegoś dla siebie, bez wsparcia doświadczonego doradcy nie jest w stanie dokonać odpowiedniego wyboru. Cech dobrej inwestycji nad morzem jest mnóstwo, ale są wśród nich takie, które całkowicie warunkują sukcesywny wynajem czy zarobek w przyszłości.

Podstawą jest lokalizacja. Jak mówi popularne przysłowie „Ziemi dwa razy się nie wybuduje”. Wyjątkowych miejsc, które zapewnią klientom niezapomniane wrażenia, spokój i widoki na morze jest już niewiele. Deweloperom coraz trudniej jest uzyskać pozwolenia na budowę apartamentowców tak blisko wody, jak dotychczas. Wiąże się to z tym, że obecnie realizowane projekty w topowych lokalizacjach mogą być już ostatnimi. Warto więc już teraz zasięgnąć informacji, gdzie w najbliższym czasie powstaną takie projekty i zapoznać się z ich ofertą.

Kompleksowa strefa rekreacyjna. Podstawa pełnego obłożenia.

Polskie morze bez wątpienia ma swój urok, błękitna woda oraz piaszczyste szerokie plaże to ogromny atut. Wiemy jednak, że pogoda nie zawsze rozpieszcza turystów. Dlatego właśnie w całorocznych resortach powstają rozległe strefy SPA, wellness oraz baseny. To one dają czas dla siebie i wypoczynek dla ducha. Bez znaczenia czy jest to tak duża miejscowość jak Świnoujście, czy nieco mniejsze Ustronie–największą grupą odwiedzających są rodziny. Nie można więc zapomnieć o najmłodszych. Kids room i brodziki dla dzieci to warunek konieczny.

A co, jeżeli w obiekcie znajdzie się również minigolf, kręgielnia czy sala koncertowa? W takim miejscu nikt nie powinien narzekać na brak atrakcji.

W lokalizacjach, które zapewniają spokój i odpoczynek w nadmorskim klimacie, niezbędne dla gości są restauracje. Dlaczego? Są to obiekty oddalone od miejskiego zgiełku i skupisk turystów, oddalone są więc również od lokali gastronomicznych. Nic straconego, kiedy ma się tuż przy swoim apartamencie pięciogwiazdkową restaurację A’la Carte. Urozmaicone kuchnie, świeże produkty i szeroka karta to zadowoleni i wracający do nas klienci. Wszystko w jednym miejscu, czyli komfort, którego w dzisiejszych czasach poszukują wszyscy.

Miejscowości inwestycyjne — czy tylko Świnoujście, Międzyzdroje i Kołobrzeg? Absolutnie nie.

— Oczywiście są to duże i popularne miejscowości, do których turyści będą napływać już zawsze. Okazuje się jednak, że od tej reguły jest wyjątek i to dosyć duży. Już od kilku lat rynek nieruchomości premium przenosił się do mniejszych, urokliwych, dobrze skomunikowanych miejscowości takich jak Ustronie Morskie, Międzywodzie czy Darłowo. To tam obecnie kryje się największy potencjał — mówi Magdalena Zaborska Manager ds. Nieruchomości w Assethome.pl.

Piękne, otoczone zielenią działki, w niewielkiej odległości od morza skusiły inwestorów z całej Polski. Z pewnością dzięki temu z czasem takie miasteczka przerodzą się w małe, odrestaurowane, nowoczesne ośrodki turystyczne, w których bez problemu skorzystamy z szerokiej strefy SPA, basenów czy pięciogwiazdkowych restauracji. Łatwo wyobrazić sobie np. Ustronie Morskie, w którym obecnie projektowanych jest kilka nowych, luksusowych inwestycji w otoczeniu natury 2000 i błękicie Bałtyku. Już teraz za noc w takim apartamencie trzeba zapłacić kwotę równą tym w Świnoujściu. Dlaczego więc nie postawić się w roli właściciela, który z każdym rokiem będzie powiększał dzięki temu swój kapitał.

– Małe miejscowości to ogromny potencjał, urok i szansa, którą widzi coraz więcej inwestorów — dodaje Magdalena Zaborska.

Poniżej przedstawiamy najlepsze lokalizacje od Assethome.pl – to tutaj znajdują się najlepsze, wybrane i niepowtarzalne projekty wzdłuż całego wybrzeża.

 

Magdalena Zaborska

Manager ds. Nieruchomości

+48 508 662 610

magdalena.zaborska@assethome.pl

Prestiż  
Sierpień 2022