Audi — komfortowe i „od ręki”

Czasy, w których aktualnie żyjemy, nie należą do łatwych z kilku względów. Pandemia, wojna, inflacja mają wpływ niemal na każdą dziedzinę życia, również na rozwój motoryzacji. Oczekiwanie na nowy samochód znacznie się wydłużyło, w niektórych przypadkach na nowe auto trzeba czekać aż kilka miesięcy. Są na szczęście marki oraz dealerzy, którzy dobrze sobie radzą z tą sytuacją i mają w swoich ofertach samochody dostępne od ręki. Należy do nich Grupa Cichy-Zasada, największa w Polsce firma dealerska, jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną.

Autor

Aleksandra Kupis

Sobiesław Zasada, kierowca rajdowy, ekonomista i przedsiębiorca oraz Mirosław Cichy, przedsiębiorca, Człowiek Roku magazynu „Dealer” połączyli z sukcesem dwie pasje: samochody i biznes. Na tym podłożu, stworzyli w ciągu 30 lat małe imperium motoryzacyjne, będące inspiracją dla innych przedsiębiorców. W stajni, a raczej garażu Grupy Cichy-Zasada znajdują się same renomowane marki: Audi, Volkswagen, Skoda, Cupra i SEAT.

Za sukcesem firmy stoi doświadczenie, wiedza, możliwość wyboru i to, że klient otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje.

Audi Szczecin jest częścią Grupy Cichy-Zasada. To autoryzowana stacja dealerska zajmująca się sprzedażą samochodów oraz oryginalnych akcesoriów i części. Wśród wielu propozycji, Audi Szczecin posiada szeroką ofertę samochodów dostępnych od ręki. - Są wśród nich bardzo eleganckie Audi A7 Sportback, samochód klasy wyższej z napędem quattro i automatyczną skrzynią biegów – wymienia Dorota Brudna – Specjalista ds. Sprzedaży. – Możemy również zostać właścicielami dynamicznej limuzyny, jaką jest Audi A6. Ten model to swego rodzaju ikona w klasie biznes: dopracowany w najdrobniejszym szczególe, wyposażony w najnowocześniejsze technologie i do tego bardzo wygodny.

Kolejna propozycja Audi Szczecin to typowo miejskie, praktyczne, ale nie pozbawione sportowego sznytu Audi Q5 Sportback. Ten model idealnie łączy w sobie funkcjonalność SUV-a z dynamicznym silnikiem. – To SUV codziennego użytku. Nie tylko praktyczny, ale pod względem wizualnym znacznie atrakcyjniejszy i bardziej pociągający od klasycznego – Dorota Brudna.

Przeglądając katalog z samochodami, które możemy mieć od ręki, nie mogło zabraknąć aut elektrycznych. W katalogu znajdziemy w pełni elektryczne Audi e-tron, które oferuje moc do 370 kW (503 KM). Ten przestronny, luksusowy model jest świetnie przygotowany do długich tras, świetnie sprawdzi się w dojazdach do pracy i codziennym użytkowaniu a wszystko dzięki m.in. wysokonapięciowemu akumulatorowi i inteligentnemu systemowi rekuperacji. Natomiast Audi e-tron GT to już luksus w sportowym wydaniu. Muskularna sylwetka, wspaniałe osiągi, dynamiczna jazda, czyli wszystko, co daje nam gran turismo.

Przeglądając oferty Audi Szczecin, nie można pominąć specjalnej oferty na zakup m.in. bardzo popularnego modelu A6. – Audi Perfect Lease to nowoczesne finansowanie działające jak abonament. Mamy w nim niskie raty i dwie opcje na zakończenie umowy – wykup lub zwrot auta – zachwala Piotr Stolarczyk, Specjalista ds. Sprzedaży. – Dzięki takiemu finansowaniu możemy wymieniać samochód na nowy, nawet co dwa lata. Przykładowa kalkulacja dla Audi A6 TDI Sport S tronic: wpłata własna – 0 zł; liczba rat – 48; deklarowany przebieg do 80 000 km; rata całkowita – 2 507,94 zł netto.

Wspomniane Audi A6 to jeden z ciekawszych modeli niemieckiej marki. Samochód klasy premium, jest pomostem pomiędzy szeroko dostępnym A4 a luksusową limuzyną A8. Posiada zróżnicowaną gamę silników i doskonałe podwozie. Jest przestronne i wyposażone w zaawansowaną technikę, jak Avant, którego silniki wyposażono w opracowaną przez Audi technologię mild hybryd. Technologia ta dzięki odzyskiwaniu energii pozwala zmniejszyć zużycie paliwa podczas codziennej jazdy. Generator rozrusznika pasowego wraz z akumulatorem litowo-jonowym wytwarzają dodatkową energię, co przekłada się na lepsze przyspieszenie, większą wydajność i wyższy komfort jazdy.

Tak jak podwozie tak i nadwozie „szóstki” robi wrażenie. I tu, o czym nie każdy wie, pojawia się polski akcent. Otóż samochody Audi projektuje trzech Polaków, w tym Parys Cybulski, odpowiedzialny za linie nadwozia nowego A6 a dokładnie za jego karoserię. Projektantowi zależało przede wszystkim na zachowaniu genów marki, przy jednoczesnym ich unowocześnieniu. I tak w nowym Audi A6 grill jest szerszy, a potężne koła zostały bardziej wyeksponowane, tak by podkreślić to, jak pewnie ten samochód trzyma się drogi podczas jazdy.

Nic zatem dziwnego, że od 1997 roku, kiedy „szóstka” zadebiutowała na wystawie w Genewie, jej popularność nie słabnie.

To kwintesencja tego, z czego słynie Audi i co istotne – jest w zasięgu naszych rąk, dostępne od zaraz w salonie Grupy Cichy-Zasada w Szczecinie.

 

Prestiż  
Wrzesień 2022