Panie Doktorze,

W ostatnim czasie sporo przytyłam, chciałabym się pozbyć nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha oraz ujędrnić uda. Jaki zabieg będzie dla mnie najlepszy? Czy jest jedna konkretna metoda, która pozwoli popracować nad tymi obszarami?

Jolanta

Pani Jolanto, istnieje szereg technologii używanych zarówno do redukcji zbędnych kilogramów, jak i do ujędrniania skóry. Zdarza się, iż ciało potrzebuje pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej tylko w wybranej okolicy - brzucha, ud i innych.

W przypadku miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej do jej redukcji zlecane są zabiegi uszkadzające komórki tłuszczowe z wykorzystaniem np. fal radiowych, mikrofal, ultradźwięków, niskich temperatur - kriolipolizy, lipolizy laserowej i iniekcyjnej. W celu poprawy mikrokrążenia i ujędrnienia skóry zleca się zabiegi takie jak karboksyterapia oraz fale radiowe, które można łączyć z radiofrekwencją mikroigłową czy też zabiegi masażu próżniowego, który działa na poprawę krążenia oraz może przyspieszyć procesy metaboliczne. Najlepsze rozwiązanie problemów z tkanką tłuszczową i modelowaniem sylwetki to podejście holistyczne łączące w sobie odpowiednie odżywianie, regularny wysiłek fizyczny i terapie medycyny estetycznej.

Pozdrawiam dr n.med. Piotr Zawodny

 

Doktorze,

czerwone policzki to mój problem. Ilekroć wychodzę na zewnątrz i wchodzę potem do ciepłego pomieszczenia, dostaję rumieńców. Są bardzo czerwone i wyglądają niezdrowo. Co to za problem i jak mogę go leczyć?

Monika

Pani Moniko, podłożem problemu zaczerwienienia skóry twarzy najczęściej są rozszerzone naczynia krwionośne. W celu diagnozy należy zaobserwować zależność, kiedy dochodzi do zaczerwienienia skóry oraz w jakich sytuacjach. Jeżeli Pani skóra charakteryzuje się wrażliwością oraz delikatnością, a zaczerwienienie pojawia się przy gwałtownych zmianach temperatury, przy spożyciu alkoholu, gorących napojów, ostrych przypraw lub na skutek działania klimatyzacji - może stanowić to problem cery naczyniowej. W takim przypadku terapią z wyboru jest laseroterapia poprzedzona konsultacją i odpowiednią diagnostyką. W leczeniu stosuje się lasery oraz IPL-e (impulsowe źródła światła) o odpowiednio dobranej długości fali tak, aby działały selektywnie na naczynia krwionośne i miały jak najmniejszy wpływ na otaczające je tkanki- tzw. selektywna fototermoliza. Zazwyczaj terapia naczyniowa wymaga kilku powtórzeń w zależności od nasilenia zmian.

Pozdrawiam dr n.med. Piotr Zawodny

 

Prestiż  
Styczeń 2023