Dwie dekady kreatywności

Tworzy klasyczne projekty wnętrz z nutą nowoczesności, które nie tylko zachwycają, ale także potrafią odmienić życie. Aranżowane przez nią przestrzenie zyskują funkcjonalną doskonałość i stają się estetycznymi perełkami. Oryginalne rozwiązania, pomysły na zaadaptowanie każdej przestrzeni, nieprzeciętne materiały, faktury czy kolorystyka sprawiają, że obok realizacji Agnieszki Drońskiej nie można przejść obojętnie. Przebywanie w tak klimatycznych przestrzeniach relaksuje i sprawia, że inwestorzy czują się wyjątkowo. „Tworzymy wnętrza, które wzbudzają pozytywne emocje” – to jej zawodowe motto.

Autor

Aneta Dolega

Spotykamy się dziś z okazji 20-lecia biura projektowego sygnowanego marką osobistą Agnieszki Drońskiej. Jaki wyglądały początki Twojej działalności?

Wszystko zaczęło się już podczas studiów, kiedy to studio kuchenne było moim pierwszym miejscem, w którym zdobyłam cenne doświadczenie. Tam też poznałam swojego męża, któremu zaprojektowałam wnętrze domu. Nawet nie przypuszczałam, że będzie to kiedyś i mój dom.

Jakiego rodzaju projekty masz za sobą? Czy któreś szczególnie zapadły Ci w pamięć?

Przez 20 lat zrealizowałam różnorodne projekty i trudno mi jest wybrać te najważniejsze. Za każdym z nich stoi bowiem człowiek, że swoją historią i upodobaniami. Z mojego punktu widzenia każdy z osobna jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Stworzyłam aranżacje, o których śmiało mogę powiedzieć, że zachwycają nie tylko samych inwestorów, ale są również inspiracją dla osób z branży, co jest równie miarodajnym dowodem zawodowego poziomu mojej pracy. Wykonuję projekty dla osób indywidualnych w zakresie aranżacji domów, apartamentów oraz mieszkań jak i również dla lokali użyteczności publicznej. Mój design pojawił się w hotelach, biurach, kawiarniach, salonach kosmetycznych czy gabinetach medycznych.

Przez te dwie dekady nasz świat się ogromnie zmienił. Jak to wpłynęło na Twoje postrzeganie i projektowanie wnętrz?

Taki okres czasu dał mi szeroką perspektywę w kontekście aranżowania wnętrz w różnorodnych stylach. Charakter domu czy apartamentu, to w dużej mierze odbicie duszy klienta. Tworzę projekty, szyte na miarę, ponadczasowe, unikalne i z klasą. Aranżacja wnętrz jest dla mnie czymś więcej niż kolejnym projektem do wykonania – to mój sposób na pełną pasji i zawodowego spełnienia pracę, z wymarzonym przez inwestora efektem.

Dziedzina aranżacji wnętrz jest niezwykle twórcza, wymaga rozbudowanej wyobraźni, kreacji i wysoko rozwiniętego poczucia estetyki. Co inspirowało Cię 20 lat temu, a co inspiruje teraz?

Od zawsze inspirują mnie bodźce z otaczającego świata. Jedynie sposób ich pozyskania wygląda inaczej. Mnie jako architekta inspirują podróże, branżowe książki i albumy, styl życia ludzi i piękne przedmioty. Dwadzieścia lat temu social media nie funkcjonowały w taki sposób jak teraz. Nie mogłam szukać inspiracji online, a jedną z form, dzięki której rozwijałam się, były światowe targi wnętrz, które często odwiedzałam. Aktualnie, wirtualna rzeczywistość daje mi ogromne możliwości, które inspirują mnie w projektowaniu i aranżacji wnętrz i z których potrafię w pełni skorzystać.

Dziękuję za rozmowę.