ZDROWA ODNOWA

#JesteśmyByPomóc to motto, którym kierują się Gabinety Lekarskie Pocztowa i stojący na ich czele ginekolog, dr n. med. Sławomir Szymański. Oprócz leczenia, jego zespół, szczególną uwagę przykłada do profilaktyki i holistycznego podejścia do każdego pacjenta.

Autor

Aneta Dolega

Na Pocztowej znajdziemy kilka doskonale wyposażonych gabinetów: kardiologiczny, w którym znajduje się wysokiej klasy ultrasonograf, EKG oraz Holter umożliwiający diagnostykę zaburzeń rytmu serca, neurologiczny, ortopedyczny, w którym wykonywane są badania preluksacyjne, USG oraz iniekcje dostawowe czy gabinet fizjoterapii uroginekologicznej, gdzie leczone są zaburzenia dna miednicy, przeprowadzany jest taping oraz mobilizacja blizn po cięciu cesarskim. Sercem GL Pocztowa są jednak gabinety ginekologiczne, wyposażone w wysokiej jakości aparaty ultrasonograficzne Voluson E6 Expert, w których przeprowadzanych jest szereg zabiegów z zakresu ginekologii, ginekologii onkologicznej i estetycznej.

Rewitalizacja przede wszystkim

Jeśli chodzi o medycynę i ginekologię estetyczną, która jest szczególnie bliska dr. Szymańskiemu, to Gabinety stawiają przede wszystkim na zabiegi rewitalizacji, których głównym zadaniem jest aktywacja funkcji biologicznych skóry twarzy, ciała oraz części intymnych kobiet, w celu optymalizacji ich fizjologii i poprawy wyglądu. – Tutaj bardzo dobrze się sprawdza zabieg radiofrekwencji mikroigłowej i urządzenie o nazwie Loktal Wavetronic Touch 6000, który łączy w sobie najlepsze cechy lasera, urządzeń monopolarnych i bipolarnych – mówi dr Szymański. – Loktal składa się z modułu frakcyjnego do zabiegów nieinwazyjnych oraz z noża radiochirurgicznego służącego do zabiegów chirurgicznych. Plusem zabiegów wykonywanych tym urządzeniem, oprócz ich skuteczności, jest możliwość przeprowadzania ich przez cały rok, a pacjentka po wszystkim, nie jest wyłączona z życia prywatnego i zawodowego.

Intymność odbudowana

W ginekologii estetycznej Loktal znakomicie się sprawdza w rewitalizacji warg sromowych i pochwy, w leczeniu suchości w pochwie, w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, w usuwaniu kłykcin kończystych, a także w pobieraniu wycinków histopatologicznych. – Nie jestem zwolennikiem zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, których jedynym celem jest wygląd lub w ogóle zmiana wyglądu intymnych części kobiety, za którymi nie idzie żaden aspekt medyczny, tłumaczy ginekolog. – Rewitalizacja pochwy działa także leczniczo, zmniejsza występowanie infekcji intymnych, prowadzi do lepszego nawilżenia i poprawy jakości życia seksualnego. To także alternatywa dla hormonalnej terapii leczenia menopauzalnego zespołu moczowo-płciowego. Urządzenie to bardzo dobrze się sprawdza w zabiegach polecanych kobietom, mającym wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy po porodach naturalnych. W przypadku blizn po urodzeniu przez cięcie cesarskie, a także innego rodzaju ran używamy Tropokolagenu, który jest wyrobem medycznym przeznaczonym do iniekcji, działającym na bazie kolagenu. Zabiegi rewitalizacji i iniekcje kolagenu można połączyć zwielokrotniając i wydłużając efekt.

Piękne ciało, zdrowa skóra

Radiofrekwencja igłowa wykonywana Loktalem daje także znakomite rezultaty w zabiegach z medycyny estetycznej. – Stosujemy ją w likwidacji rozstępów, różnego rodzaju przebarwień, ale także świetnie ujędrnia skórę twarzy i wyrównuje koloryt, spłyca zmarszczki oraz bruzdy – wymienia dr Szymański. – Za pomocą impulsów elektromagnetycznych wysyłanych przez urządzenie, podgrzewamy do wysokiej temperatury struktury występujące na poziomie skóry właściwej. Dochodzi dzięki temu do przebudowy i wytworzenia się nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, odpowiadających za młody wygląd naszej skóry. Po zabiegu, przez kolejne tygodnie następuje przebudowa skóry, która staje się wyraźnie napięta, rozjaśniona i wygładzona. Następnie dochodzi do rewitalizacji włókien kolagenowych oraz elastyny.

Gabinety Lekarskie Pocztowa w temacie ginekologii, nie ograniczają się tylko do jej estetycznej części. Wielką wagę przywiązują do profilaktyki i opieki podczas ciąży. Przyszłe mamy mogą wykonać u Nas badania NIFTY oraz USG 3D/4D. Naszą misją jest niesienie pomocy. Badania takie jak: cytologia płynna, test HPV, panel urogenitalny, test Cancer Screen, szczepienie przeciwko HPV, USG piersi i biopsja piersi to tylko niektóre z tych, które można u Nas wykonać. – dodaje na koniec dr Szymański. – Prowadzimy wyłącznie dokumentację elektroniczną, dzięki temu więcej czasu możemy poświęcić pacjentowi. Specjaliści przyjmujący w naszych gabinetach nie tylko z uwagą wysłuchają o dolegliwościach pacjentów, poznają historię dotychczasowego leczenia, lecz przede wszystkim przy użyciu nowoczesnych metod diagnostycznych pozwolą w krótkim czasie je wyleczyć.

 

Dr n. med. Sławomir Szymański

Specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog onkolog, a także certyfikowany trener Tropokolagenu. Asystent w Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie, jest członkiem, m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Uczestnik wielu kursów i konferencji z zakresu technik laparoskopowych, uroginekologii, ultrasonografii oraz leczenia ran. Nauczyciel akademicki, promotor prac magisterskich, autor ponad 30 prac naukowych. Zapalony biegacz i propagator zdrowego stylu życia. Honorowy Dawca Krwi.