Sportowe wydarzenie dla podstawówek

Niezapomniana sportowa przygoda czeka na uczniów szczecińskich podstawówek. Wystarczą chęci i zaangażowanie, by każde dziecko mogło spróbować swoich sił w tenisie stołowym i być może odkryć pasję na całe życie.

Autor

Joanna Szachniewicz

Tenis stołowy za szkolnych czasów dla wielu był świetlicową grą, w której zasady nie miały wielkiego znaczenia. Patrząc na to z perspektywy czasu, można stwierdzić, że lepsza taka aktywność, niż żadna. Trzeba jednak przyznać, że tenis stołowy to niedoceniana dyscyplina choćby z tego względu, że nie jest tak widowiskowa, jak choćby piłka nożna, czy koszykówka. Ale jest w niej ogromny potencjał i może być doskonałą formą aktywności dla tych dzieci, które z różnych powodów w innych dyscyplinach się nie odnajdują.

Każdy ma szansę spróbować

– W Enea Akademii Tenisa Stołowego jesteśmy przekonani, że zachęcanie do sportu przez dobrą zabawę jest świetnym sposobem kształtowania postawy prozdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Nie zamierzamy jednak tylko o tym mówić – chcemy też pokazać, że przy odrobinie zaangażowania i współpracy można stworzyć świetne warunki do sportowego rozwoju szczecińskich uczniów. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym zmierzą się reprezentanci szczecińskich szkół podstawowych wyłonieni na drodze eliminacji szkolnych – mówi Roman Kolin, trener tenisa stołowego, koordynato projektu.

Kto może wziąć udział? Każda szkoła, w której jest stół do tenisa stołowego i chętny do przeprowadzenia eliminacji nauczyciel wychowania fizycznego. Uczniowie poznają nie tylko zasady gry w tenisa stołowego, ale również będą mieć szansę reprezentowania szkoły, walki o tytuł mistrzowski oraz wygrania wspaniałych nagród.

Cele warte każdego wysiłku

Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie aktywności fizycznej w jej najprostszej formie, stworzenie warunków dla dzieci w podobnym wieku do wartościowego spędzenia wolnego czasu oraz rozwijanie ich zainteresowań przez integrację i współzawodnictwo.

Na uczestników czekają liczne atrakcje, nagrody i świetna zabawa. Gwarantujemy w pełni profesjonalny poziom rozgrywek pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Niebawem ruszają eliminacje do finału. Poprowadzą je szczecińskie szkoły zgodnie z wytycznymi organizatora przez 4 tygodnie, a najlepsi wyłonieni zawodnicy będą reprezentować szkołę w Finale Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Stołowego.

To szansa dla wszystkich dzieci do reprezentowania szkoły na zewnątrz – także tych, które dotychczas nie miały okazji uczestniczyć w zawodach sportowych.

Projekt rusza już wkrótce. Zachęcamy do obserwowania social mediów Enea Akademii Tenisa Stołowego, by na bieżąco śledzić wydarzenie.

 

Prestiż  
Marzec 2023