Emocje przyciągające wzrok

– Trudno mi jednoznacznie stwierdzić jaką uprawiam fotografię. Nie wiem tego dokładnie. Ale jedno wiem na pewno – kiedy patrzysz na zdjęcie, powinno ono przyciągać wzrok, wywoływać emocje. Styl nie ma znaczenia. Musi być energia – tak definiuje swoją twórczość Tim Karashaiev, pochodzący z Ukrainy fotograf i reżyser, który wspólnie z grupą utalentowanych osób ze Szczecina stworzył sesję, której fragmenty prezentujemy.

Autor

Aneta Dolega

– Kręcę filmy krótkometrażowe, wideoklipy, tworzę edytoriale. Od pomysłu do realizacji – mówi. – W ostatnim edytorialu chciałem pokazać zainscenizowane zdjęcia z lat 30. i 40., i połączyć ten klimat z nowoczesną fotografią. A także pokazać różnorodność emocji i wyzywającą naturę modelki.

Inicjatorką sesji jest stylistka Katarzyna Spietelun, która zebrała w studiu cały zespół. – Jestem introwertykiem, mam swój świat i swoje zabawki, nie przychodzi mi łatwo nawiązanie kontaktów i poznawanie innych ludzi w życiu codziennym, ale... żyjemy w czasach, gdzie social media królują. Dzięki nim jestem wyszukać interesujące osoby – opowiada. – Tim odezwał się do mnie na Instagramie jakiś czas po przyjeździe do Szczecina z zapytaniem czy nie miałabym ochoty czegoś wspólnie stworzyć. Wysłał mi kilka inspiracji w jakim klimacie chciałby zrobić sesję i zaczęły się moje poszukiwania. Nell to szalona, ekspresyjna modelka, zawsze chętna na współpracę ze mną. Wizażystka też musiała być intrygująca i tak trafiłam na Magdalenę, której prace obserwowałam od jakiegoś czasu. Jeśli chodzi o Piotra Kmiecika to jestem jego fanką od lat. Przy dużych projektach, zawsze, jeśli ma tylko czas, korzystam z jego umiejętności fryzjerskich. Natomiast Innę, asystentkę Tima poznałam podczas warsztatów oświetlenia w Studio 413, gdzie powstała sesja. Było widać w jej oczach pasję. Projekty wykorzystane w sesji to dzieła studentek z Akademii Sztuki. Chciałam stworzyć ten projekt, w pełni tutaj i z ludźmi ze Szczecina.

stylizacje: Katarzyna Spietelun / wizaż: Magdalena Maria Dybicz / włosy: Piotr Kmiecik / modelka: Natalia Nell Marczewska / asystentka fotografa: Inna Kapturevska / projekty: Julia Galewicz, Patrycja Janiak, Daria Dembicka, Karolina Borowska / miejsce: Studio 413