Młodzi mają głos

„Dzieci i ryby głosu nie mają”, to sztuka napisana przez szczecińskich licealistów w ramach Act Out – nowego projektu młodzieżowej organizacji Interact Szczecin International.

Autor

Aneta Dolega

To nie tylko sztuka teatralna, ale również manifest. Manifest problemów i trudnych sytuacji z jakimi współczesna młodzież się zmaga, takich jak chociażby, braku akceptacji siebie. Ale jest to również prośba, aby ktoś w końcu ich wysłuchał, żeby młodzi ludzie mieli również pełne prawo do zmagania się z trudnościami życia, które nie będzie ignorowane i zostanie poważnie potraktowane. Czas, by przestarzałe i krzywdzące przysłowie „Dzieci i ryby głosu nie mają” przestało kształtować rzeczywistość.

– Mentorami tego wydarzenia zostały osoby związane z teatrem Lalek Pleciuga: Rafał Hajdukiewicz, Katarzyna Klimek i Edyta Niewińska-Van der Moeren, a także choreograf dr Alexandr Azarkevitch i Bartek Kubiak. Projekt zostanie zaprezentowany już 3 i 4 czerwca (godz. 19).

Interact Szczecin International, to młodzieżowa część Rotary International (jeden z największych klubów Interact w Europie). Jest on organizatorem pokazu mody Fash’n’Act, a w tym roku powołał do życia Act Out. Organizacja swoimi działaniami wspiera konkretne osoby lub instytucje. Tegorocznym beneficjentem będzie fundacja – Instytut Nowoczesnej Edukacji ze Szczecina. Zajmuje się ona m.in. badaniami przesiewowymi młodzieży dotyczące ich stanu emocjonalnego, funkcjonowania w szkole po pandemii COVID-19 oraz warsztatami z kompetencji społecznych.