Laseroterapia… w lato?

Być może jeszcze nie wszyscy wiedzą, czym jest koreańska pielęgnacja czy maska z egzosomów, lecz mimo to należy przyznać, że w temacie troski o skórę i urodę, świadomość pacjentów stale rośnie. Coraz więcej kobiet i mężczyzn wie, że istnieje coś takiego jak „sezon laserowy” oraz że przyjęło się, iż jest to czas jesieni i zimy. Lekarze i kosmetolodzy przestrzegają przed ekspozycją na światło słońca przed i po zabiegu z wykorzystaniem lasera, a pacjenci posłusznie zapisują się na zabiegi w wyznaczonym czasie. Gdy zderzymy to jednak z faktem, iż branża medycyny estetycznej rozwija się bardzo dynamicznie, zasady, które już zapamiętali nasi pacjenci mogą okazać się… nieaktualne. Jak jest to możliwe?

Autor

Prestiż

Sezon laserowy

Zgodnie z informacjami, które da się sprawdzić w sieci na wszelkich portalach z poradami dla zdrowia i urody, sezon na laseroterapię to okres jesieni i zimy, czasami początek wiosny. Biorąc pod uwagę, że określa się to na bieżąco i indywidualnie, może zacząć nawet we wrześniu czy październiku, a skończyć w kwietniu. Kwestią, która nadaje znacznie tej zasadzie, jest ekspozycja na światło słoneczne, zależy więc także od jego nasilenia czy miejsca podróży w czasie urlopu.

Specjaliści przestrzegają przed wystawianiem skóry na promieniowanie słońca, ponieważ po zabiegu laserowym należy chronić ten obszar ze względu na ryzyko powstania przebarwień czy nasilenie się problemów naczyniowych.

Czym są przebarwienia? To ciemne plamki na skórze, które naturalnie pojawiają się na jej powierzchni z wiekiem. Zmiany te są efektem wieloletniego działania słońca na skórę. Szczególnie widoczne stają się one w okolicy 50. roku życia i są rezultatem zaburzeń w pracy melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry. Charakteryzują się owalnym kształtem oraz kolorem od jasnożółtego do ciemnobrązowego. Występują najczęściej na skórze dłoni, stóp, na ramionach oraz przede wszystkim — na twarzy. I choć przestrzegamy przed ekspozycją na słońce po zabiegach laserowych oraz zalecamy pacjentom fotoprotekcję, w Klinice Zawodny jednak pojęcie sezonu laserowego jest pojęciem ogólnym — bo posiadamy też takie technologie, które można wykonywać wiosną i latem.

Zabiegi całoroczne

Istnieją bowiem takie technologie laserowe, których wykonanie może odbyć się także poza ogólnym „sezonem laserowym”. Do nich należy na przykład laseroterapia pikosekundowa. Innowacyjna laseroterapia tego rodzaju stosowana jest przy zabiegach odmładzających, wyrównujących koloryt skóry, poprawiających gęstość i strukturę skóry, a także przy usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego. Ponadto technologia pikosekundowa to wykorzystywanie bardzo krótkiego impulsu, mierzonego właśnie w pikosekundach, który to sprawia, że podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego podgrzania tkanek, a co za tym idzie — także do podgrzania barwnika, który w niektórych przypadkach może powodować toksyczne reakcje i powikłania. Ta jego cecha — krótki impuls — pozwala na wykonywanie zabiegów przez cały rok. Jak przy każdym zabiegu zalecana jest fotoprotekcja — filtry SPF oraz przykrywanie opracowanego obszaru ubraniem lub noszenie kapelusza, jeśli mowa o skórze twarzy.

Nowością w zakresie zabiegów w Klinice Zawodny jest technologia tulowa, którą też można stosować w sposób całoroczny. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Laser tulowy został stworzony do zabiegów odmłodzenia skóry, wyrównania kolorytu, rewitalizacji skóry i jej stymulacji. W Klinice Zawodny posiadamy opracowaną procedurę tzw. Babyface, która daje możliwość krótkiej regeneracji i kontynuacji normalnych czynności życiowych. Ponadto wykazuje właściwości poprawy jakości i wyglądu skóry w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak: radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe i egzosomy.

Te ostatnie są zresztą „ostatnim krzykiem mody” w medycynie estetycznej. To innowacyjne rozwiązanie bazujące na działaniu komórek macierzystych, w swoim składzie zawiera m.in. białka, lipidy, kwasy nukleinowe, czynniki wzrostu oraz inne metabolity. W medycynie estetycznej egzosomy wykorzystywane są w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, a w dermatologii pomagają w leczeniu stanów zapalnych, wspomagająco dla skóry trądzikowej, atopowego zapalenia skóry czy ran.

Medycyna estetyczna stale się rozwija, a technologie są coraz bardziej niezwykłe — nawet dla specjalistów, którzy śledzą nowości swojej branży. Zabiegi, które oferujemy w Klinice Zawodny to zabiegi, które przeszły przez naszą własną „selekcję”. Czasami zdarza się nam dłużej przyglądać pewnym nowościom, tylko po to, aby nabrać pewności co do ich skuteczności. Jeśli chodzi o same lasery, to dotychczas wykonaliśmy kilkanaście tysięcy zabiegów laserowych, zaufało nam ponad dziesięć tysięcy pacjentów i dlatego konieczne jest, aby urządzenia, które wybieramy były najwyższej jakości.