Wiosenne regeneracje
Nastała wiosna. Pora na regenerację na wszystkich poziomach, również, jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy i ciała. Z pomocą przychodzi kosmetologia, która jest przeznaczona praktycznie dla wszystkich osób, i każdy znajdzie w niej coś idealnego dla siebie. O wiosennej regeneracji rozmawiamy z kosmetologiem Natalią Pawłowską z gabinetu dr Wiśniowski.

Jakie zabiegi kosmetologiczne będą idealne na tę porę roku?
Najlepszą propozycja będą zabiegi nawilżające oraz regeneracyjne. Idealnie sprawdzi się zabieg z wykorzystaniem kwasu laktobionowego, który zadziała nawilżająco, regeneracyjne oraz delikatnie złuszczająco. Dla osób wymagających silniejszego działania proponuję Optymalne Nawilżenie. Zawiera ona wodę jabłkową, która powoduje szybkie nawodnienie skóry oraz zapobiega ponownemu przesuszeniu. Jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry na ciele, to dobrym wyborem są bandaże Arosha, dzięki którym pozbędziemy się martwego naskórka, suchości skory oraz cellulitu.
Co jeszcze dobrego możemy zrobić dla naszego ciała?
Bestsellerem jest kriolipoliza kontrastowa. Jest to zabieg dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem bądź obrzękami. Nazwa może sugerować, że podczas zabiegu wykorzystywane są temperatury minusowe, ale podczas zabiegu najniższa temperatura to + 6 stopni C, a najwyższa 42 stopnie C. Urządzenie wykorzystuje szybkie skoki temperatur powodujące wyrzut hormonów, dzięki którym tkanka tłuszczowa zostaje przekształcona i usunięta z naszego organizmu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i pobudzający nasz metabolizm.
Coraz bardziej popularne staja się masaże twarzy, szczególnie te dalekowschodnie jak japońskie Kobido czy Hadado, w których się Pani specjalizuje. Jakie otrzymujemy korzyści z tych metod?
To prawda, manualne terapie twarzy stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Są alternatywą dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z medycyny estetycznej, ale warto wspomnieć, że też wspaniale się uzupełniają. Twarz po takich masażach jest rozluźniona, lepiej ukrwiona i odżywiona. Dodatkowo zmniejszają się napięcia mięśniowe powodujące bóle głowy, a u osób borykających się z zastojem limfy dochodzi do jej odblokowania. Tak przygotowana twarz jest w stanie dużo lepiej zareagować na zabiegi medycyny estetycznej.
Kosmetologia jest uzupełnieniem zabiegów bardziej inwazyjnych, ale tak naprawdę znakomicie funkcjonuje osobno. Z wiedzy i umiejętności kosmetologa może korzystać praktycznie każdy z nas.
Wiele osób nie wie, jak w prawidłowy sposób dbać o stan swojej skory i właśnie po to jesteśmy, aby wskazać, w którym kierunku podążać. U niektórych osób wizyty w gabinecie to tylko prewencja, aby zachować dobry stan cery, u innych to będzie rozwiązanie problemów z niedoskonałościami, które uzupełnione o prawidłową pielęgnację domową stają się tylko wspomnieniem, a dla kolejnej grupy to będzie czas na relaks i odprężenie.
Z kosmetologii korzystają coraz chętniej panowie.
Tak, to prawda, panowie coraz częściej pojawiają się na zabiegach. Większość zabiegów, które wykonuję, są przeznaczone i dla kobiet, i dla mężczyzn. dobierane są pod kątem oczekiwań pacjenta i stanu skóry. Obecnie panowie najchętniej wybierają masaże twarzy i kriolipolizę kontrastową.
W którą stronę zmierza kosmetologia? Jaka jest jej przyszłość?
Kosmetologia to dziedzina rozwijająca się bardzo dynamicznie. Jedni wolą pracę z aparaturą, inni manualną. Są kosmetolodzy specjalizujący się w łagodzeniu zmian skórnych wynikających z chorób dermatologicznych. Kolejna grupa kosmetologów to osoby zajmujące się spowalnianie procesów starzenia. Myślę, że każdy znajdzie swoich klientów.
Dziękuję za rozmowę.