Piękno w pełnym kształcie

Art Medical Center to nie tylko chirurgia plastyczna, to również miejsce, gdzie pacjenci mogą skorzystać z różnorodnych usług medycznych. Znajdą tu świetny zespół lekarski, atmosferę, bardzo daleką od zimnych szpitalnych korytarzy i nowoczesne, ale i przytulne wnętrza. Do tego poziom usług na wysokim poziomie.

Autor

Prestiż

O czywiście, punktem wyjścia była chirurgia plastyczna, ale to był tylko początek. Okazało się, że oczekiwania pacjentów są dużo większe, a my postanowiliśmy temu sprostać. Tak powstało centrum medyczne oferujące zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii estetycznej czy ortopedii. Podeszliśmy do potrzeb pacjentów holistycznie – wyjaśnia z uśmiechem dr Artur Śliwiński. 

Nadal największą klientelę stanowią kobiety. Najczęściej powiększają piersi, wykonują liposukcję, korektę powiek, podnoszą biust. - Coraz chętniej jednak zaglądają do nas panowie, którzy także chcą wyglądać lepiej - dodaje dr Śliwiński. - Wybierają na przykład na korektę powiek, liposukcję czy plastykę nosa.

Mężczyźni decydują się na operacje plastyczne z powodów zdrowotnych na przykład przy ginekomastii. W krajach europejskich liczba przypadków raka sutka zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn rośnie od 1960 roku o 1-2 procent rocznie, (choć w ostatniej dekadzie u kobiet zanotowano niewielki spadek zachorowalności). Co wpływa na rozrost gruczołu? Sterydy, uzależnienie od kanabinoli, czy hormony, które spożywamy w jedzeniu. Diagnostyka i leczenie u mężczyzn ma więc nie tylko aspekt estetyczny, ale i zdrowotny.

- Nowoczesny sprzęt i zaawansowane technologie, ale także indywidualne podejście do pacjenta to wyznaczniki Art Medical Center. - Bardzo ważne jest bezpieczeństwo i opieka pooperacyjna, ale równie istotna jest.. empatia. Uśmiech pielęgniarki, życzliwość personelu i domowa atmosfera. Szczęśliwy pacjent szybciej wraca do zdrowia – dodaje z uśmiechem doktor Śliwiński. 

Nie tylko chirurgia plastyczna

- Nasi pacjenci nie muszą szukać pomocy poza Szczecinem czy poza Polską. Oferujemy im naprawdę profesjonalną i rzetelną pomoc – przekonuje doktor Piotr Wieczorek, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. - Stereotypowym jest myślenie, że w Polsce czegoś nie można wykonać. Jesteśmy przykładem tego, że jednak można.

A pracują na to nowoczesne metody operacyjne stosowane na całym świecie, co w przypadku ortopedii ma szczególne znaczenie.

- Specjalizuję się akurat w chorobach stawu skokowego, stóp i uszkodzeń chrzęstno-kostnych. Wykorzystuję wiedzę, którą zdobyłem m.in. na stażach w Berlinie i Zurychu – mówi doktor Piotr Wieczorek. – Nasze standardy niczym się nie różnią od tego, co robi się w klinikach, w innych europejskich miastach. 

Artroskopia i alloplastyka stawu kolanowego, wymiana stawu biodrowego czy korekcja palucha koślawego to standardowe operacje wykonywane w klinice. 

- Na przykład w przypadku korekcji palucha koślawego, pacjenci nie muszą się obawiać się bólu po operacji, długotrwałej rehabilitacji, niewygodnego opatrunku czy nawrotu deformacji. Zapewniamy całkowitą opiekę, także po zabiegu. Skorzystać z niej mogą osoby, które przyjdą do nas bezpośrednio i takie, które zostały skierowane tutaj z prywatnego gabinetu – tłumaczy specjalista. – Czas oczekiwania na zabieg trwa od jednego do dwóch tygodni, czyli stosunkowo szybko.

Piękno intymne

Ginekologia estetyczna z roku na rok cieszy się wśród pań coraz większą popularnością. W klinice AMC kobiety w różnym wieku mogą liczyć na profesjonalną pomoc. 

- Najbardziej popularne jest zmniejszenie przerośniętych warg sromowych mniejszych, różne modyfikacje operacji plastycznych pochwy i krocza i oczywiście „hit” ostatnich miesięcy, czyli w laserowe odmładzanie pochwy – mówi dr Piotr Kolczewski, specjalista ginekologii i położnictwa. 

Laser, który wykorzystywany jest do zabiegów rewitalizacji pochwy przynosi doskonałe efekty przy braku inwazyjności.  Niewielkie pieczenie to jedyny dyskomfort w trakcie zabiegu. Zakres zastosowania lasera obejmuje: odmładzanie miejsc intymnych, rewitalizację poporodową jak również niewielkiego stopnia wysiłkowe nietrzymanie moczu

Warto dodać, że ginekologia w AMC to nie tylko, kosmetoginekologia ale też ginekologia operacyjna, a w szczególności małoinwazyjne operacje w wysiłkowym nietrzymaniu moczu i obniżeniach narządu płciowego. Oczywiście, każda z pań znajdzie pomoc, choć dr Kolczewski nie każdej pacjentce zaleca zabieg operacyjny.

- Jeśli przyjdzie młodziutka dziewczyna, która chce zmienić wygląd swoich miejsc intymnych kierując się głównie obejrzanymi wcześniej zdjęciami lub przeczytanym artykułem, to najpierw powinna się zastanowić czy jest to jej rzeczywiście potrzebne, czy poza zmianą wyglądu poprawi to funkcję a może pogorszy  – tłumaczy ginekolog. – Czasem wyobrażenie o tym jak się wygląda istnieje tylko w naszych głowach. Każdą pacjentkę traktujemy indywidualnie, w trakcie konsultacji przedoperacyjnej wspólnie analizujemy potrzebę, a czasami zachęcamy do zrezygnowania z zabiegu.

Prestiż  
Lipiec 2015