Ekspert radzi

Mam 48 lat i chciałabym skorzystać z zabiegu liftingującego na twarz z użyciem nici. Podobno po tym zabiegu nie zmieniają się rysy twarzy i nie ma efektu maski. Czy mogłabym zasięgnąć u Pana dokładnych informacji na temat zabiegu? Podobno efekt jest natychmiastowy. Ile czasu trwa taki zabieg i po jakim okresie należy go powtórzyć?

Autor

Piotr Zawodny
Efekt maski na twarzy dają zabiegi ograniczające ruchomość mięśni mimicznych. W przypadku zabiegu z wykorzystaniem nici ograniczenie ruchomości mięśni występuje sporadycznie i jest krótkotrwałe. Nici liftingujące rzeczywiście dają natychmiastowy rezultat,  na który nie trzeba czekać. Czas zabiegu, jego cena oraz czy i kiedy należy go powtórzyć zależy od rodzaju użytego materiału podczas zabiegu. Stosuję kilka rodzajów nici , zarówno wchłanialnych jak i niewchłanialnych. Szeroki wachlarz nici, pozwala na indywidualne podejście do problemu oraz dobranie odpowiedniego rodzaju nici liftingujących dla każdego Pacjenta. 
 
Nie jestem zwolenniczką radykalnych zmian w wyglądzie twarzy, jednak po przekroczeniu 45 lat zauważyłam oznaki starzenia się w postaci obwisłych policzków, którym chciałabym zapobiec.
 
Oznaki starzenia po przekroczeniu 45 lat są naturalnym objawem i dotyczą struktur kostnych, mięśniowych, tkanki podskórnej i skóry. Czasem wystarczy nieznaczna ingerencja lekarza medycyny estetycznej, aby efekt zatrzymania czy cofnięcia tych procesów był satysfakcjonujący. Procedury liftingujące powinny powodować odpowiednie zmiany w tkance podskórnej, powięzi mięśniowej i mięśniach twarzy. Generalnie najefektywniejszym zabiegiem jest lifting chirurgiczny wykonany przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego. Innym zabiegiem i jedynym, posiadającym certyfikat FDA na bezoperacyjny lifting twarzy jest Ulthera.  Po ponad 4 latach niemal codziennych doświadczeń z Ultherą, u większości Pacjentów obserwuję bardzo dobre efekty i często polecam jako profilaktykę w wieku 35 lat lub jako korektę po 45 roku życia. Są to zabiegi bezpieczne i nie wyłączające Pacjenta z życia codziennego.
 
dr n. med. Piotr Zawodny lekarz medycyny estetycznej
 
Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas: redakcja@eprestiz.pl

Prestiż  
Grudzień 2015