Ciało na fali

Cellulit – słowo za którym raczej nie przepadamy. Jego pojawienie się powoduje bardzo często dyskomfort i jest zwyczajnie nieestetyczne. Sposobów na jego pozbycie się jest wiele, ale nie wszystkie są skuteczne. Storz Medical, czyli fala uderzeniowa to technologia, która pobija na głowę wszystkie do tej pory wymyślone metody na cellulit. Ale nie tylko. Jest niezawodna również w leczeniu innych dolegliwości związanych ze starzeniem się skóry czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. O jej zaletach opowiada dr n. med. Marcin Wiśniowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Autor

Aneta Dolega

Ta technologia jest przeznaczona właściwie do całego ciała. Na czym polega jej fenomen i czym jest dokładnie, trochę groźnie brzmiąca, fala uderzeniowa? Jest się czego bać?

Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości charakteryzująca się bardzo krótkim czasem narastania i dużym ciśnieniem maksymalnym. Pocisk umieszczony w cylindrze urządzenia uderza w przekaźnik, który przykładany jest do ciała. Jego energia kinetyczna zostaje zamieniona w falę akustyczną, która przenika i rozchodzi się w tkankach poddawanych leczeniu. Mimo, że brzmi to dość groźnie to zabieg jest całkowicie bezpieczny i niebolesny.

Z jednej strony ta technologia się sprawdza w walce z oznakami starzenia się skóry twarzy, z drugiej strony jest świetna w modelowaniu ciała czy likwidowaniu cellulitu. Na czym dokładnie polega działanie SM?

Obecnie zabiegi z użyciem fali akustycznej są najskuteczniejszą terapią w walce z cellulitem i to we wszystkich stopniach zaawansowania. Fala rozchodząc się w tkankach miękkich takich jak skóra, mięśnie czy tkanka tłuszczowa wprowadza je w harmoniczne drgania co skutkuje ich rytmicznym rozciąganiem i kurczeniem. Przyspiesza naturalne procesy ich naprawy i reaktywuje metabolizm sprzyjający lipazie. Stymuluje mikrokrążenie zwiększając przepływ krwi i chłonki. To wszystko wpływa na poprawę napięcia i jędrności skóry, a także redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Dodatkowo stymulowane są czynniki wzrostowe i macierz komórkowa dzięki czemu pobudzana jest produkcja kolagenu. Tak uzyskujemy efekt wygładzenia i odmłodzenia skóry, a także redukcji zmarszczek czy pierwszych oznak starzenia. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecamy wykonanie serii 5-10 zabiegów w odstępach 3-4 dni.

Storz Medical jest technologią, która również się sprawdza w dolegliwościach typowo zdrowotnych. Jest zbawieniem dla bóli mięśniowych i stawowych.

To prawda. Fala akustyczna jest z powodzeniem stosowana już od 1980 roku w fizjoterapii dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Nie jest ona oczywiście panaceum na wszystkie dolegliwości bólowe, ale doskonale sprawdza się w takich schorzeniach jak zapalenie nadkłykci kości ramiennej tzw. łokieć tenisisty i łokieć golfisty, ostrogi piętowej, czyli zapalenia rozcięgna podeszwowego czy zapalenia ścięgna Achillesa. Może być także stosowana w różnych dolegliwościach związanych ze wzmożonym napięciem mięśni.

Fala uderzeniowa dobrze się sprawdza w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednak, żeby utrzymać jej efekty na dłużej, trzeba mimo wszystko zmienić trochę styl życia i dostosować się do zaleceń lekarza.  Niekiedy zapominamy o tym, myśląc, że sam zabieg załatwi problem...Podobnie jest w przypadku innych zabiegów. Co robimy źle i dlaczego musimy słuchać się lekarza?

Nie istnieje jeden cudowny zabieg, który zastąpi nam codzienną aktywność fizyczną czy racjonalną, zróżnicowaną dietę. To, co proponujemy naszym pacjentom to pomoc w uzyskaniu optymalnych efektów, ale konieczne jest także zaangażowanie z ich strony. Siedzący tryb życia, stres, nadmierna ilość przyjmowanych kalorii to czynniki, które działają na nas długofalowo, a ich negatywne efekty kumulują się. Nie jest łatwo z dnia na dzień zmienić wszystkie swoje przyzwyczajenia, ale można zacząć choćby od jednego małego kroku.

Dziękuję za rozmowę.

 
dr n. med. Marcin Wiśniowski

Specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej, międzynarodowy trener implantacji nici Silhouette Soft, trener w zakresie przeszczepiania komórek macierzystych, pochodzących z tkanki tłuszczowej, zastosowania kwasu, hialuronowego oraz biostymulatora tkankowego Ellanse.

 

Prestiż  
Czerwiec 2021