Aparthotel Green CONCRETE 

Z miłości do natury i innowacyjności

Świnoujski Aparthotel „Green CONCRETE” został stworzony przez Sylwię i Piotra Witasik – małżeństwo, któremu bliskie są idee proekologiczne, zero waste czy wegetarianizm. Okazuje się, że wypoczynek w zgodzie z naturą może być ciekawym pomysłem na biznes, o czym świadczy m.in. dofinansowanie pozyskane z funduszy unijnych.

Autor

Prestiż

To bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych obiektów na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jako jedyny hotel w Europie proponuje pełną usługę e-Asystent Pobytu. Jest to jednocześnie przytulny, butikowy hotel, w którym znajdziemy coś, co w obecnych czasach jest namiastką luksusu – dobrze urządzoną przestrzeń i spokój, przy łatwym dostępie do atrakcji oferowanych przez popularny kurort nadmorski.

Innowacje w służbie naturze

Położony z dala od miejskiego zgiełku, hotel został oddany do użytku w ubiegłym roku. Składa się z 11 luksusowych i gustownie urządzonych apartamentów z aneksem kuchennym i przestronnymi tarasami. W obiekcie znajdziemy też bar i restaurację, garaż podziemny oraz parking zewnętrzny dla gości, wypożyczalnię i przechowalnię rowerów oraz samoobsługową stację do ich naprawy. W trakcie montażu jest także ładowarka dla samochodów elektrycznych. Już sama nazwa – Aparthotel „Green Concrete” – wskazuje, że zastosowane w nim zostały najnowocześniejsze ekologiczne rozwiązania. – Chcieliśmy, aby hotel był energetycznie samodzielny i udało nam się to w 100%, jeśli chodzi o ogrzewanie – mówi pan Piotr. Obiekt wyposażony jest w pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne, dzięki którym znacznie zmniejszy się zużycie energii. Wystrój i wyposażenie samych apartamentów również odnoszą się do myśli pro-eko. We wnętrzach zastosowane zostały w dużej mierze surowce wtórne pozyskane z recyklingu, maksymalnie ograniczone zostało wykorzystanie plastiku, nie ma skór czy innych materiałów pochodzenia zwierzęcego, a usługi sprzątania opierają się na środkach bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska. – Zastosowaliśmy także wiele innych rzadko spotykanych rozwiązań proekologicznych, np. nasze karty hotelowe są całkowicie biodegradowalne – zrobione z wysokiej jakości drewna bambusowego, które jest naturalne i ulega szybkiemu rozkładowi. Cały budynek korzysta z oświetlenia i żarówek led. Kierujemy się zasadą zero waste, dlatego też w naszym hotelu staramy się generować jak najmniejszą liczbę odpadów i używamy biodegradowalnych worków na śmieci czy wielorazowych ręczniczków do rąk – wylicza pani Sylwia.

Dla fanów dwóch kółek i nie tylko

Tym, co wyróżnia hotel od innych obiektów, są kompleksowe udogodnienia dla rowerzystów. To obiekt typu bike&bed, w którym nie tylko można w komfortowych warunkach odpocząć, ale także zadbać o swój sprzęt.

Do zarządzania obiektem wykorzystywana jest dedykowana aplikacja e-Asystent Pobytu. To połączenie usługi concierge z przewodnikiem turystycznym i panelem do zarządzania relacjami z klientami. Cyfrowy przewodnik pomoże gościom w poruszaniu się po hotelu, odkryje atrakcje w okolicy, doradzi najlepszą restaurację, ułatwi dostęp do planów ścieżek rowerowych i innych unikatowych możliwości. Jest to też ważne udogodnienie w obsłudze osób niepełnosprawnych. Wśród nich jest m.in. winda zamontowana na schodach przed budynkiem, a także dostosowany do specjalnych potrzeb apartament.

Goście hotelowi mają coraz większe wymagania odnośnie hoteli. Komfort wypoczynku, przestrzeń i gwarancja prywatności coraz częściej znajdują się na liście priorytetów. Świnoujski Aparthotel „Green CONCRETE” łączy w sobie wszystkie te cechy, oferując obiekt przystosowany do wyzwań współczesnej turystyki na najwyższym poziomie.

„Green Concrete Sylwia Witasik i Piotr Witasik sp.j.realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Powstanie innowacyjnego, ekologicznego aparthotelu przyjaznego rowerzystom”.