Opowiedz mi swoją historię…

Autor

Daria Prochenka

Historie o wyjątkowych szczecinianach piszą się same... Co miesiąc, gdy spotykamy się na kolegium nasi dziennikarze otwierają notatki z których wyskakują niczym prezenty z worka, niesamowite postacie. Czasem trzeba ich hamować i mówić „dość, dość – w tym numerze mamy już za dużo opowieści o ludziach, zostawmy część historii na następny miesiąc”. To ogromnie cieszy, że dzieje się tak dużo i tyle fascynujących osób jest wokół nas.  

Z nieukrywaną przyjemnością czytam każdy z tekstów i zagłębiam się w losy naszych bohaterów. Niektóre opowieści wzruszają, uczą, inne bawią, ale też czasem powodują zadumę czy chęć wewnętrznej zmiany. 

Szczególnie polecam poruszający wywiad z ilustratorką Martą Frej, która przyjechała do Szczecina z akcją „Jestem silna bo…”. Co ciekawe jej memy i grafiki pokazują prawdziwe historie polskich kobiet. Niestety nie zawsze cukierkowe, ale często budujące. Dlaczego? Bo mimo wszystko, w swoim trudnym życiu bohaterki znalazły wewnętrzną moc. Czasem tą mocą jest umiejętność spojrzenia z dystansu na swoje życie, innym razem obrócenie problemu w „czarny humor” lub siła na totalną wewnętrzną zmianę. 

Nie powinniście przegapić też opowieści Pana Lecha Turkowskiego, który prowadzi najstarszy w Szczecinie i niezwykle klimatyczny zakład „Lampy stylowe”. Założony w 1945 roku! Fascynująca historia tego miejsca ociera się jeszcze o czasy okupacji niemieckiej, a także wejście do Polski Rosjan. Tym artykułem chcemy rozpocząć pewien cykl, aby pokazać wam więcej tego typu szczecińskich perełek, które mimo dominacji marketów, cichutko ale stabilnie funkcjonują w sercu Szczecina.

Uwierzcie mi, to nie koniec tematów. Na kolejnych kartach Prestiżu pojawiają się także: Bartosz Mateńko, który zajął 7 miejsce w ekstremalnym Runmageddonie na Saharze, wielokrotna mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej oraz przesympatyczna para Anita Szydłowska i Adrian Szymaniak, którzy poznali się i pobrali podczas programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. 

Natomiast na okładce – nie przez przypadek możecie podziwiać: Skye Edwards i Rossa Godfreya z Morcheeba. Fenomenalny duet już w maju zagra w Szczecinie. 

Aby nie zabierać Wam cennego czasu na zagłębienie się we wszystkie historie, zapraszam od razu na kolejne karty magazynu. Liczę na to, że Wy również znajdziecie poruszające i dopingujące Was teksty.

Zachęcam także do lektury naszego wydania branżowego Zdrowie i Uroda, który po raz pierwszy – co z satysfakcją podkreślam – wydaliśmy w dużym formacie. Dostępny jest już w naszych miejscach dystrybucji, których listę znajdziecie na końcu magazynu. 

Przyjemnej lektury.

Daria Prochenka

 

Prestiż  
Kwiecień 2019