Czy da się sportretować osobowość?

Autor

Izabela Marecka

Czy da się sportretować osobowość? I co może wyniknąć ze spotkania dwóch serdecznych przyjaciółek raczących się gruzińskim winem? Na przykład fenomenalna sesja zdjęciowa i projekt, który już zaczął żyć własnym życiem.

Wizażystka Lilia Nogal i restauratorka Irina Nikolenko postanowiły uwiecznić na zdjęciach kilkanaście znanych postaci ze Szczecina i pokazać je w zupełnie nowych rolach. I tak powstały doskonałe zdjęcia Jarosława Mroczka (możecie podziwiać je na okładce), prezydenta Piotra Krzystka, profesora Jana Lubińskiego (moje ulubione!), tyczkarki Moniki Pyrek, satyryka Henryka Sawki i wielu innych znanych szczecinian. Nawiasem mówiąc moje zdjęcie, które możecie zobaczyć na tej stronie, jest także efektem tej sesji
i powiem szczerze – bardzo mi się podoba! To zaszczyt dla mnie, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu i znaleźć się pośród osób, które znam, lubię i cenię.

Gdy usiadłyśmy parę miesięcy temu z Lilią Nogal i przedstawiła mi swój pomysł od razu wiedziałam, że będzie to fantastyczny temat na okładkę. Nie muszę dodawać, że projekt ten powstał dzięki ciężkiej i zaangażowaniu wielu osób, w sesjach brały też udział pieski, kotki oraz …świnki – co warto podkreślić – odkupione z laboratorium. Do projektu została zaproszona dwójka świetnych fotografów Anna i Jacek Kacprzak ze Studia Na Piętrze. Podsumowując – jestem pod wrażeniem efektu końcowego – mam nadzieję, że zdjęcia spodobają się także i Wam.

Miłej lektury!

Izabela Marecka

 

Prestiż  
Czerwiec 2019