Wstajemy, myjemy zęby, jemy śniadanie, pracujemy, robimy zakupy, przygotowujemy jedzenie, jemy, zmywamy, pracujemy, przygotowujemy jedzenie, jemy, sprzątamy, myjemy się, zasypiamy, śpimy. I tak w kółko. Aż nadchodzą wakacje i rozbijają nam tą codzienną rutynę. Ja, piszę do Was z Półwyspu Helskiego, czyli łączę urlop z pracą. Jakby nie było odpoczywam, bo po pracy wskakuję w klapki i idę na rower, kajta, deskę, albo pałętam się bez celu wzdłuż zatoki. Każdy ma to, co lubi, a ja najwyraźniej bez pracy nie mogę.

W lipcowym Prestiżu dużo się dzieje. Jak zawsze dużo zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, relacje z eventów, spotkań biznesowych. Dbamy też o to by pokazywać Wam koloryt lokalny. I tak naszą uwagę pochłonęło miejsce, które ma wdzięk, styl i charakter, a mowa o Ryneczku Pogodno. Niby bywamy tu przede wszystkim, by zrobić zakupy, odwiedzić sklepiki, stragany, kawiarenki, ale tak naprawdę chcemy pobyć z ludźmi. Fenomen tego miejsca polega na tym, że zawsze można tu dostać świeże i dobrej jakości towary, a zakupy odbywają się w miłej, nieśpiesznej atmosferze. Trochę jakbyśmy wpadli do starych, dobrych znajomych.

Zachęcam do fenomenalnego reportażu z Le Mans. Był tam nasz kolega redakcyjny Bogusz Kluz, który zrobił dokumentację tego, co działo się na bacstage’u wyścigu. Na Le Mans trafił przez jednego z partnerów polskiego zespołu wyścigowego Inter Europol Competition – Tenzi i dla nich też docelowo robił materiał. Jak mówi, wspaniale było zobaczyć całą otoczkę, która towarzyszy wyścigowi. Wyścig odbywał się w mieście Le Mans, a rywalizację obserwowało aż 150 tysięcy osób!

Życzę Wam dużo słońca w te wakacje.

Izabela Marecka

 

Prestiż  
Lipiec 2022