Wrzesień to dobry miesiąc. Jeszcze czuć energię lata, jesteśmy naładowani słońcem, bardziej wyluzowani. Chętnie wychodzimy, spotykamy się ze znajomymi, bywamy. A okazji sporo, bo sezon towarzyski w pełni. Koncerty, eventy, jubileusze. Stałym punktem naszego kalendarza jest turniej Pekao Szczecin Open – przygotowujemy tam wydanie specjalne magazynu. Kolejnym ważnym punktem jest jubileusz Północnej Izby Gospodarczej – ta największa biznesowa organizacja działająca na Pomorzu Zachodnim obchodzi 25-lecie działalności, a my patronujemy temu wydarzeniu.

Na okładce Daniel Rycharski, osobowość nieprzeciętna, ambiwalentna, jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia. Jest katolikiem, gejem, artystą sztuk wizualnych, który mieszka i tworzy na wsi. Na podstawie jego historii powstał głośny film "Wszystkie nasze strachy". – Według obowiązujących w Polsce podziałów taki człowiek jak Daniel Rycharski nie powinien istnieć – mówi o bohaterze filmu jego współreżyser Łukasz Ronduda. Mało kto wie, że Daniel wykłada na szczecińskiej Akademii Sztuki i tam też odbyła się sesja zdjęciowa.

Co jeszcze we wrześniowym magazynie? Jak zawsze jest co poczytać i co oglądać. Zaprosiliśmy prezydenta Piotra Krzystka na korty, rozegraliśmy mecz i porozmawialiśmy o tenisie, zrobiliśmy fenomenalną sesję Chevroleta Camaro, podróżowaliśmy na Wyspy Owcze. Jeżeli dodamy do tego doskonałe zdjęcia Bogusza Kluza, Katarzyny Paskudy, Oli Medvey-Gruszki – mogę jedynie powiedzieć – miłej lektury.

Izabela Marecka

 

Prestiż  
Wrzesień 2022