Widziałam ostatnio żart rysunkowy, na którym grupka mocno wystraszonych ludzi chowa się za ścianą, za którą znajdują się uchylone drzwi. Nad drzwiami – napis 2023. Nikt nie chce wejść tam pierwszy, w oczach panika. No przyznam, że rysunek na pozór zabawny w punkt oddaje to, co chyba myśli większość z nas.

Co przyniesie ten rok? Na pewno będzie lepszy. Bo nie zapominajmy, że na świecie w Polsce oraz w Szczecinie dzieją się także rzeczy dobre. A o tym, co dobre staramy się rzetelnie, sumiennie i drobiazgowo pisać.

Bez wątpienia dobrą wiadomością jest to, że nasz szczeciński fotograf Tomasz Lazar dołączył do ekipy zdjęciowej Netflixa – robił zdjęcia na planie serialu „Wednesday”. To, że Tomek jest doskonałym fotografem wiadomo od dawna, ale pracować ramię w ramię z Timem Burtonem – przyznajcie – jest niebywałym sukcesem. Jako pierwsi publikujemy wielkoformatowe zdjęcia z backtage’u tej fantastycznej, a na pewno odnoszącej niebywały sukces komercyjny – produkcji.

Styczniowy Prestiż, to także solidna porcja wydarzeń kulturalnych, a wśród nich koncert Natalii Przybysz, bohaterki naszej okładki. To kolejna dobra wiadomość. Natalia ma się świetnie. Przetrwała falę hejtu jaki się na nią wylał, po wyznaniu o aborcji. Wyszła z tego doświadczenia silniejsza. Niedawno wzięła na warsztat dotąd nieznane teksty liderki Maanamu – Kory. Wcześniej ukazały się w formie tomiku pt. „Miłość zaczyna się od miłości”. Tytuł albumu Natalii Przybysz „Zaczynam się od miłości” stanowi jego parafrazę. Materiał z albumu będziemy mogli wkrótce usłyszeć na żywo (24 stycznia o godzinie 20) w szczecińskiej Filharmonii.

 

Prestiż  
Styczeń 2023