Ekspert radzi

Joanna, lat 45. Moim problemem są opadające powieki. Zauważyłam, że zwłaszcza lewa powieka opada tak bardzo, że zasłania rzęsy. Od kilku lat nie jestem w stanie się umalować i nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłam cienie do powiek. Poważnie rozważam poddanie się zabiegowi chirurgicznemu jednak mam obawy związane z operacją. Czy są inne metody, które chociaż w niewielkim stopniu są w stanie zniwelować mój problem?

Autor

Piotr Zawodny

Leczenie opadających powiek najczęściej kojarzone jest z zabiegiem klasycznej operacyjnej befaroplastyki. Przy ekstremalnych warunkach, jeśli pacjent w tej okolicy ma duży nadmiar tłuszczu lub konieczne jest wycięcie części powiększonego mięśnia okrężnego oka jest to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie. Jednak w pozostałych przypadkach, gdy problem nie wynika z nadmiaru tłuszczu możemy uzyskać znakomite efekty estetyczne bez konieczności używania skalpela. Standardowo wykonujemy zabiegi z zastosowaniem lasera, które są mniej inwazyjne a efekty terapeutyczne są na tyle dobre, że mogą w wielu przypadkach zastąpić zabiegi chirurgiczne. Odkryciem ostatnich lat jest zastosowanie plazmowego urządzenia Plexr w korekcji opadających powiek, w przypadkach gdy problem wynika z wiotkości i nadmiaru skóry w tym obszarze. Plazma pozwala na „odparowanie” nadmiaru naskórka w obrębie powiek, dzięki czemu uzyskujemy efekt bardziej „otwartego” oka. Zaletą tej metody, obok znakomitych efektów estetycznych jest również krótki czas gojenia i brak śladów interwencji chirurgicznych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kremem znieczulającym i trwa 20 minut. Optymalne efekty uzyskujemy po jednym do trzech zabiegów w zależności od stopnia zaawansowania zmian. Efekt terapeutyczny utrzymuje się od trzech do czterech lat.

Dzień dobry, proszę o poradę jak skutecznie pozbyć się rozszerzonych porów i odświeżyć skórę. Moja cera jest niestety świecąca oraz ma nierównomierną teksturę przez drobne blizny potrądzikowe. Działanie kwasów czy mikrodermabrazji niestety nie przyniosło rezultatów. Czy jest szansa, żeby moja buzia wyglądała zdrowo?
 
Witam, w momencie kiedy terapie kosmetyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, należy pójść o krok dalej i wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, tam odpowiednio wykwalifikowany personel dobierze procedurę indywidualnie skierowaną do problemu pacjenta. Spośród wielu terapii w Pani przypadku postawiłbym na laseroterapię a dokładniej na działanie lasera frakcyjnego. Zabieg laserem Pixel™ rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości: niewielkie blizny, drobne zmarszczki, rozszerzone pory oraz przebarwienia. Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.
 
Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas: redakcja@eprestiz.pl
 
dr n. med. Piotr Zawodny
Specjalista chirurgii szczękowo - twarzowej, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

Prestiż  
Kwiecień 2016